Bodu ze Sparty si cením, hodnotil trenér Petr Rada remízu Jablonce

Ze zápasu fotbalistů Jablonce na pražské Letné proti Spartě. Foto SeveroceskyDenik
Ze zápasu fotbalistů Jablonce na pražské Letné proti Spartě. Foto SeveroceskyDenik

Fotbalisté FK Jablonec mají za sebou náročný program. Během několika dní sehráli dva těžké zápasy, když porazili v Konferenční lize rumunskou Kluž 1:0 a poté remizovali v první lize na půdě pražské Sparty 1:1.

Reklama

 

Jablonečtí fotbalisté podali konsolidovaný a takticky vyspělý výkon.

„Uhráli jsme bod, kterého si cením. Vstup do zápasu se nám ale nevyvedl. Dostali jsme zase obligátně brzy branku. Do balonu jsme šli nedůrazně, domácí to vyřešili a dostali se do vedení. I přesto jsme do 20. minuty byli pasivní, neměli jsme pohyb, všude jsme byli druzí. Jako kdybychom se báli, nevím čeho,“ rozebíral jablonecký trenér Petr Rada v těchto intencích zápas se Spartou na tiskové konferenci.

„Od 25. minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem. Přesto tam domácí měli Hložkem velkou šanci, kdy netrefil branku. To jsme přečkali. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme být aktivní a abychom ze začátku nedostali branku, což se nám povedlo,“ analyzoval Rada.

Vyrovnávací gól Jablonce vstřelil Tomáš Čvančara. A celý tým podržel brankář Jan Hanuš, který zneškodnil několik nebezpečných akcí Sparty.

„Vyloženě jsme nebránili. Hložek, který je nejen v současnosti ve velké formě, ale dlouhodobě, nás zlobil. Vyložené šance ale domácí neměli. Hrozili jsme z brejků, ale dobře jsme drželi balon. I v soubojích jsme byli pevní, takže nakonec jsme uhráli bod, kterého si cením. Tři týmy, které jsou nahoře, Sparta, Slavia a Plzeň, jsou u nás někde jinde, co se týče ekonomiky. Můžou si dovolit, koho chtějí. Odehráli jsme na Spartě slušné utkání vyjma prvních 20 minut,“ podotkl ještě Petr Rada.

 

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře