Bílí Tygři vítají zpátky Michala Bulíře, ale ztratili do nové sezóny tři opory

Michal Bulíř. Foto: archiv SevereočeskýDeník.cz
Michal Bulíř. Foto: archiv SevereočeskýDeník.cz

LIBEREC - Pestré přestupové léto zažívá extraligový hokejový klub z Liberce. Stříbrný celek z minulého ročníku extraligy se v nadcházející sezoně bude muset obejít bez tří klíčových hráčů, ale na druhou stranu přicházejí do kádru libereckých Bílých Tygrů nové posily.

Reklama

Nejzajímavější je návrat zkušeného útočníka Michala Bulíře z ruského Magnitogorsku.

Když loni v říjnu po jedenácti kolech extraligy vévodil Bulíř v dresu Liberce tabulce střelců se třinácti góly, dostal nabídku z Kontinentální hokejové ligy. A takříkajíc ze dne na den zamířil do Magnitogorsku, aby okusil špičkovou soutěž.

V ní působil pod vedením českých trenérů Josefa Jandače a Jiřího Kalouse jen do konce sezony, protože se po necelém roce s Ruskem rozloučil. A jeho cesta vedla zpátky domů do Liberce.

„Byla to obrovská zkušenost,“ konstatoval Bulíř k ruskému angažmá. „Jsem rád, že jsem tuhle možnost využil. Bohužel nám ale v Magnitogorsku skončilo účinkování v KHL poněkud předčasně, a tak jsem mohl přemýšlet, co dál. Chtěl jsem zůstat v zahraničí, což nevyšlo,“ svěřil se hned při návratu pod Ještěd.

Ani během působení v cizině neztrácel kontakt s Libercem. „Samozřejmě jsem sledoval kluky, jak si vedou v extralize. Postup do finále si naprosto zasloužili. A že z toho nebyl titul, bych nepovažoval za neúspěch. Naopak si myslím, že i liberecké stříbro je skvělým výsledkem. Třinec byl prostě o krůček lepší,“ přemítal Bulíř.

S adaptací na liberecký tým nemá problémy. „Většinu hráčů tady znám už z dřívějška. Přišli i někteří noví kluci, ale tak to chodí v každém klubu,“ vnímá Bulíř realitu.

Kromě něj se na soupisce Bílých Tygrů objevují zbrusu nová jména. Kanadský brankář Justin Peters a obránce Ronald Knot přestoupili z Chomutova, běloruský bek Roman Graborenko z Litvínova, útočník Rostislav Marosz z Pardubic.

Will, Ševc a Kvapil odešli

Výčet odchodů zahrnuje tři dosavadní liberecké hvězdy. Skvělé sezony v Liberci prožil brankář Roman Will, jenž se po skončení smlouvy rozhodl odejít do švédského klubu Rögle.

Obránce Martin Ševc, pilíř defenzivy i jeden z lídrů mužstva, zamířil do konkurenční Mladé Boleslavi. Tyto odchody byly oznámeny už nedlouho po závěru minulé sezony, zatímco další liberecké loučení nastalo možná nečekaně.

Jeden z nejproduktivnějších hráčů extraligy Marek Kvapil požádal vedení libereckého klubu o rozvázání smlouvy s tím, že preferuje odchod do zahraničí. Jenže na konci června Kvapil zamířil v rámci extraligy do pražské Sparty.

Kromě trojice elitních hokejistů opustili Liberec i další hráči - útočník Dominik Lakatoš bude nově působit ve Vítkovicích, obránce Matěj Stříteský v Karlových Varech. Severočeský klub už zřejmě nepočítá ani se zahraničními hokejisty Tylerem Redenbachem a Taylorem Dohertym.

V libereckém týmu došlo i k plynulému předání trenérských funkcí.

Dosavadní hlavní kouč Bílých Tygrů Filip Pešán se stal šéftrenérem českého hokeje, generálním manažerem reprezentační „dvacítky“, ale v Liberci zůstává na postu sportovního manažera a podílí se tak na skládání mužstva.

Novým hlavním trenérem byl jmenován dosavadní asistent Patrik Augusta, který byl na střídačce už po boku Filipa Pešána. Augusta už ale má zkušenosti z práce hlavního kouče v předminulé sezoně v Mladé Boleslavi.

Liberečtí hokejisté bude mít od konce července velmi náročný program. Po sérii přípravných zápasů s českými i zahraničními soupeři se Bílí Tygři po roční přestávce představí i v Lize mistrů. V ní budou jedním ze čtyř celků z extraligy - společně s mistrovským Třincem, bronzovou Plzní a čtvrtým Mountfieldem Hradec Králové.

Reklama

Hodnocení

3.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře