Bílí Tygři Liberec získali Jaroslava Balaštíka

Jaroslav Balaštík. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Jaroslav Balaštík. Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Ve sváteční den v pátek 26. prosince 2014 v dresu Bílých Tygrů poprvé nastoupí nová posila - zkušený útočník Jaroslav Balaštík ze Zlína. Bude to atraktivní utkání hokejové extraligy mezi celky Liberce a Třince.

Reklama

Jaroslav Balaštík patří k nejznámějším postavám české nejvyšší soutěže. S týmem Zlína získal dva mistrovské tituly v letech 2004 i 2014, navíc se stal trojnásobným králem střelců extraligy. Vyzkoušel si i angažmá v zámoří a ve Skandinávii. V jedné extraligové sezóně hostoval v Mladé Boleslavi.

Třebaže letos na jaře byl u zlínského triumfu, v probíhající sezóně dosud prožíval složitější období. Zlínu se nedařilo, byl dlouho poslední v tabulce a Balaštík počátkem listopadu přestal být členem kádru úřadujícího mistra. Trénoval jen v domovském Uherském Hradišti s tamním celkem krajského přeboru.

A nyní se pokusí oživit kariéru v Liberci. „Jaroslava Balaštíka vnímáme jako špičkového hráče, co se týče útočné činnosti a produktivity. S tímto záměrem jsme jej také angažovali, protože náš tým má problémy s proměňováním šancí a účinností v koncovce,“ uvedl k příchodu posily liberecký generální manažer Ctibor Jech. Podle něj se Balaštík dohodl se severočeským týmem na smlouvě zatím do konce dubna 2015.

Liberečtí Bílí Tygři doplnili kádr o dalšího protřelého útočníka i přesto, že už v létě přišli Petr Jelínek a Lukáš Krenželok z pražské Slavie, na začátku sezóny Martin Bakoš ze Slovanu Bratislava a nedlouho po něm i Branko Radivojevič z Dukly Trenčín. Z pokračující snahy o zkvalitňování sestavy je patrné, že v Liberci je prvořadým cílem postup mužstva do extraligového play-off.

Favoritem nejbližšího zápasu pod Ještědem budou Oceláři Třinec, kteří vedou tabulku se sedmibodovým náskokem. V roli soupeře přijede do Liberce znovu trenér Jiří Kalous, jenž tři roky úspěšně působil právě na střídačce Bílých Tygrů.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře