Běsnění chuligánů a šokující výhra Teplic. Sparta na severu titul neslavila

Brankář FK Teplice Tomáš Grigar. Foto: archiv FK TepliceBrankář FK Teplice Tomáš Grigar. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Teplice v 27. kole fotbalové Gambrinus ligy rozhodně za favority ve šlágru kola proti pražské Spartě nebyly. Přesto dokázali žlutomodří překvapit, porazit Pražany 3:1 a mistrovské oslavy Spartě alespoň odložit. Stínem utkání pak byla celá řada výtržností, která zápas málem předčasně ukončila.

Teplice se zásluhou Franci Litsingiho dostaly do vedení už v 8. minutě, což sparťanští rowdies, kterých dorazilo do Teplic několik tisícovek, nerozdýchali a na třináct minut utkání přerušili. Po nucené pauze se ale znovu více dařilo domácím, kteří záhy přidali další dvě branky. A přestože hostující Hušbauer v závěru prvního poločasu stav korigoval, Teplice si už vítězství 3:1 vzít nenechaly.

„Spartu jsme určitě zaskočili. Vstřelili jsme rychlou branku a následné přerušení hry možná pomohlo spíše nám,“ hodnotí brankář Teplic Tomáš Grigar. „Povedlo se nám přidat další dva góly a pak už jsme to ubránili,“ oddechl si gólman.

Grigar, který sám ve Spartě v minulosti působil, přiváděl místy sparťanské střelce k šílenství. Protože přes fakt, že hosté ztráceli dvě branky, ve druhé půli měli dostatek šancí na to, aby zápas minimálně dorovnali.

„Věřili jsme, že můžeme uspět. Bylo nám jasné, že Sparta má velkou formu a v sezóně ještě neprohrála. Ale pokaždé jdete do zápasu s tím, že chcete nebo můžete vyhrát,“ soudí Grigar.

Vítězství Teplic bylo o to překvapivější, že žlutomodří prohráli třikrát v řadě a naposledy v Plzni dokonce 0:3. „Nehrajeme sice tak lehce jako na podzim, ale proti Spartě jsme ukázali, že fotbal hrát umíme,“ komentuje brankář.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo