Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín

Trenér BK Sluneta Ústí nad Labem Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Trenér BK Sluneta Ústí nad Labem Antonín Pištěcký. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Ústí s Děčínem spolu sehrálo další legendární derby. Za skvělé divácké kulisy uspěli na domácí palubovce hráči Slunety po výsledku 81:75.

Reklama

 

Basketbalisté Ústí se po výhře v derby dostali na senzační třetí místo v tabulce, Děčín je za nimi hned čtvrtý. V zaplněném Sluneta centru se hrál vyrovnaný basketbal a za podpory divácké kulisy uspěla domácí Sluneta, když děčínské válečníky udolala po výsledku 81:75.

"Prvních dvacet pět minut jsme tahali za kratší konec. Tam jsme se po oddechovém čase nějak probrali hlavně tím, že jsme dali dvě, tři střely z dálky, dotáhli jsme se na přijatelnější rozdíl a potom jsme zapnuli i v obraně. Bohužel, u nás to jde ruku v ruce, že když se nám daří v útoku, nakopne nás to i do obrany, potřebovali bychom ale, aby to bylo obráceně," začal své pozápasové hodnocení trenér Slunety Antonín Pištěcký.

A k závěru zápasu dodal: "Nicméně slouží ke cti klukům, že ten zápas nezabalili, samozřejmě ve chvíli, kdy jsme si čuchli k tomu, že jsme byli na dostřel, tak jsme začali o hodně víc lítat, chodili jsme na útočný doskok, byli jsme aktivnější směrem dovnitř. Za nás super vítězství po těch nevalných výsledcích z minulých týdnů.“

Děčín nečekaně neuspěl, přece jen proti Ústí většinou bývá favoritem. "Bylo to další bojovné derby v perné atmosféře. My jsme hráli dobře dvacet sedm minut, ale už je to poněkolikáté, kdy jsme si vytvořili dílčí dvouciferný náskok a pak se naše hra z nějakých důvodů rozsypala. Chceme hrát nějakou údržbu, chceme hrát pomalu, místo abychom soupeře více atakovali v obraně. Hrajeme pak s mentalitou, že chceme neprohrát, místo toho, abychom hráli tak, že chceme vyhrát. Ústí to vycítilo, získalo znovu sebedůvěru, díky tomu, že trefilo nějaké střely, doskočilo nějaké míče, a po třiceti minutách se k nám přiblížilo," popisoval kouč Armexu Děčín Pavel Budínský.

"Hlavně ve čtvrté čtvrtině jsme neměli jedinou držbu míče, kdy bychom domácí ubránili. Buď byl faul, nebo jejich doskok. Fatální se mi zdála situace, kdy míč skákal asi třikrát po obruči a Filip Šmíd ho doskočil a dal koš s faulem a my na to koukali, neodstavili jsme hráče,“ litoval děčínský lodivod.

Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 81:75

Diváků: 1 465

Čtvrtiny: 15:14, 18:27, 23:16, 25:18

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře