Basketbalové Ústí na prahu senzace. Vyřadí-li Pardubice, postará se o historický úspěch

Trenér BK Sluneta Ústí nad Labem Antonín Pištěcký. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér BK Sluneta Ústí nad Labem Antonín Pištěcký. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Jen málokdo čekal, že by basketbalisté Slunety Ústí nad Labem měli ve čtvrtfinále play-off potrápit druhý tým po základní části z Pardubic. Natož, aby ho mohli vyřadit. Ale senzace se dějí!

Reklama

Ústí dotáhlo sérii s Pardubicemi do stavu 3:3 na zápasy. O postupujícím do semifinále rozhodne sedmý duel, hraný ve středu 25. dubna v Pardubicích od 18:00. Utkání přenáší web ČT Sport a televize jej pak uvede na obrazovky večer ze záznamu.

„Vrchol čtvrtfinálové série s Pardubicemi je tady. Kdyby někdo řekl před sérií, že to bude takhle vyrovnané, koukali by na něj jako na blázna. Čeká nás zápas, na který se moc těším a doufám, že předvedeme kvalitní výkon a potvrdíme tak výkony z předešlých zápasů a pokud to bude stačit na výhru? To bude pro nás něco speciálního a všichni budou vědět, že se s Ústím už musí počítat," řekl na webu Slunety Filip Šmíd.

Ústí vedlo v sérii nejprve 1:0 a pak 2:1 na zápasy. Pardubice se ale dvěma výhrami dostaly do výhody a v neděli Sluneta musela odvracet konec sezóny, což se jí po výhře 88:87 v prodloužení povedlo! Ústečtí tak trápí favorita nejen série, ale celé sezóny, se kterým se počítalo do finále. Vždyť Pardubice mají v kádru několik reprezentantů včetně legendárního Jiřího Welsche se zkušenostmi ze zámořské NBA.

V čem vězí ústecké kouzlo? "Nechci se teď pouštět do hodnocení, to mám připravené až po sezóně. Kluci makají, hrajeme na hranici našich možností. Spousta lidí nám asi nevěřila, ale my ano. Atmosféra při domácích zápasech byla fantastická a to je odměnou pro hráče za celou sezónu," říká kouč ústeckých basketbalistů Antonín Pištěcký.

Jak je možné, že Sluneta favoritovi z Pardubic tak vzdoruje? Můžou už teď hráči ze severu Čech na sebe pyšní? "Asi jo, ale uvidíme, jak série dopadne. Byli bychom rádi, kdybychom postoupili. Už před play-off jsem říkal, že bych si do čtvrtfinále přál raději Pardubice než Opavu. Pardubice jsou pro nás hratelnější, což se ukazuje. Série je náročná, zápasy jsou velmi těsné. Hrajeme v osmi lidech, ale to Pardubice také. Je to fyzicky náročné, ale to je play-off a na to se hráči těší po celou sezónu," hodnotí ústecký Stanislav Votroubek.

Hráči přinesli do Ústí basketbalovou horečku, kdy ve všech třech domácích zápasech hala prakticky praskala ve švech a bylo vyprodáno. "Jsem za to rád. Říkal jsem to Slamákovi (manažer Hrubý - pozn. red.), že kdy jindy by lidi chtěli přijít než teď při dobré sérii proti druhému týmu ligy," táže se Votroubek.

Votroubek si užívá vypjaté série a možná je tedy rád, že po loňském ročníku ještě neukončil kariéru a pokračoval. "Jsem rád, měli jsme cíl být do šestky po základní části, nakonec jsme skončili sedmí, ale vyhli jsme se Nymburku, což jsme chtěli. Dostali jsme Pardubice, se kterými hrajeme vyrovnaně," lebedí si zkušený basketbalista.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře