Basketbalové derby vyhrál Děčín. Prohru Ústí sledoval i hejtman

Basketbalové derby mezi Děčínem a Ústí je vždy sledované. Foto: archiv Roman Valenta/BK DěčínBasketbalové derby mezi Děčínem a Ústí je vždy sledované. Foto: archiv Roman Valenta/BK Děčín

Děčín - Atraktivní severočeské derby mezi basketbalisty Děčína a Ústí nad Labem bylo šlágrem dalšího kola Mattoni NBL. Souboj tradičních rivalů přilákal podle očekávání zvýšený divácký zájem a byl současně v celém regionu ostře sledovanou sportovní událostí.

Reklama

Duel sledoval v beznadějně vyprodané děčínské hale i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který viděl výhru domácího celku 82:71.

Ústečtí, kteří měli za sebou sérii pěti vítězných zápasů v řadě, skvěle zvládli závěr druhé čtvrtiny. Taktickou hrou i úspěšnou střelbou strhli vedení na svou stranu. Jenže pak se projevila rutina i obětavost Děčína, který nastoupil doma poprvé bez reprezentačního kapitána Luboše Bartoně.

Ten po šestnácti odehraných kolech Mattoni NBL odešel do španělské Valencie. A zápas měl naznačit, do jaké míry budou týmu chybět jeho zkušenosti, přehled i kvalitní obranný projev.

"Utkání mělo velký náboj. Po dlouhé době se oba týmy pohybují ve stejných vodách tabulky a Ústí přijelo v situaci, kdy bylo takříkajíc na koni. Chtěli jsme soupeři čelit fyzickou kondicí, hráli jsme v tempu, tvrdě a vyšel nám taktický plán," hodnotil děčínský trenér Pavel Budínský. Těšilo ho, že jeho svěřenci oplatili Ústí porážku z jeho palubovky z úvodu sezóny.

"Důležité bylo, že zápas se vydařil i mladým hráčům, kteří předtím nedostávali tolik prostoru. Projevili emoce, nadšení i herní zaujetí. Prostě, takové derby tady dlouho nebylo," podotkl Budínský.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen děčínský bojovník Robert Landa. "V polovině utkání jsme si říkali, že se musíme vrátit ke kvalitní obraně. A pak jsme dělali, co jsme chtěli," uvedl zkušený pivotman.

Ústecký trenér Martin Stavěl uznal velkou motivaci soupeře i jeho lepší výkon ve srovnání s tím, co předvedli hosté. "Hráli jsme venku a věděli jsme, že domácí dají do hry maximum, protože hodlají odčinit svůj předešlý nezdar v Brně. Byli jsme svědky zajímavého utkání, v němž jsme doplatili na přílišný počet ztrát míčů. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdostí Děčína při jeho celoplošném pojetí. A to nás stálo spoustu sil, které chyběly v závěru. V tom vidím hlavní důvod naší porážky," rozebíral Stavěl.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře