Basketbalové derby vyhrál Děčín. Prohru Ústí sledoval i hejtman

Basketbalové derby mezi Děčínem a Ústí je vždy sledované. Foto: archiv Roman Valenta/BK DěčínBasketbalové derby mezi Děčínem a Ústí je vždy sledované. Foto: archiv Roman Valenta/BK Děčín

Děčín - Atraktivní severočeské derby mezi basketbalisty Děčína a Ústí nad Labem bylo šlágrem dalšího kola Mattoni NBL. Souboj tradičních rivalů přilákal podle očekávání zvýšený divácký zájem a byl současně v celém regionu ostře sledovanou sportovní událostí.

Reklama

Duel sledoval v beznadějně vyprodané děčínské hale i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který viděl výhru domácího celku 82:71.

Ústečtí, kteří měli za sebou sérii pěti vítězných zápasů v řadě, skvěle zvládli závěr druhé čtvrtiny. Taktickou hrou i úspěšnou střelbou strhli vedení na svou stranu. Jenže pak se projevila rutina i obětavost Děčína, který nastoupil doma poprvé bez reprezentačního kapitána Luboše Bartoně.

Ten po šestnácti odehraných kolech Mattoni NBL odešel do španělské Valencie. A zápas měl naznačit, do jaké míry budou týmu chybět jeho zkušenosti, přehled i kvalitní obranný projev.

"Utkání mělo velký náboj. Po dlouhé době se oba týmy pohybují ve stejných vodách tabulky a Ústí přijelo v situaci, kdy bylo takříkajíc na koni. Chtěli jsme soupeři čelit fyzickou kondicí, hráli jsme v tempu, tvrdě a vyšel nám taktický plán," hodnotil děčínský trenér Pavel Budínský. Těšilo ho, že jeho svěřenci oplatili Ústí porážku z jeho palubovky z úvodu sezóny.

"Důležité bylo, že zápas se vydařil i mladým hráčům, kteří předtím nedostávali tolik prostoru. Projevili emoce, nadšení i herní zaujetí. Prostě, takové derby tady dlouho nebylo," podotkl Budínský.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen děčínský bojovník Robert Landa. "V polovině utkání jsme si říkali, že se musíme vrátit ke kvalitní obraně. A pak jsme dělali, co jsme chtěli," uvedl zkušený pivotman.

Ústecký trenér Martin Stavěl uznal velkou motivaci soupeře i jeho lepší výkon ve srovnání s tím, co předvedli hosté. "Hráli jsme venku a věděli jsme, že domácí dají do hry maximum, protože hodlají odčinit svůj předešlý nezdar v Brně. Byli jsme svědky zajímavého utkání, v němž jsme doplatili na přílišný počet ztrát míčů. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdostí Děčína při jeho celoplošném pojetí. A to nás stálo spoustu sil, které chyběly v závěru. V tom vidím hlavní důvod naší porážky," rozebíral Stavěl.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká Lukáš Nečesaný je zproštěn obžaloby. Luděk Nečesaný na soud čeká
Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína Policie hledá dvě nezletilé dívky z Děčína
Vyzkoušejte čínskou masáž Vyzkoušejte čínskou masáž

OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice OBRAZEM: Před 5 lety byla velká demonstrace za zachování Podřipské nemocnice
Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín Basketbalový svátek: Sluneta ve vyprodané hale přetlačila Děčín
Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku Akční nabídky zajistí okamžitou podporu prodeje na Litoměřicku


Komentáře