Basketbalista Lamb Autrey bude i nadále hrát za Děčín

Lamb Autrey. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lamb Autrey. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

DĚČÍN - Po Klintu Carlsonovi se vedení děčínského basketbalového klubu podařilo po delších jednáních udržet také druhou zahraniční oporu - Lamba Autreyho.

Reklama

Americký křídelník byl s průměry 29,6 minut, 15,2 bodu, 7,1 doskoku a 3,4 asistence lídrem týmu ve statistikách (v těch uvedených 3x první a jednou druhý), často zvedal ze židlí děčínské publikum svými rozličnými kousky a rozhodujícími střelami, stal se miláčkem publika a velkou hrozbou pro soupeře.

Autrey výraznou měrou přispěl ke stříbrné medaili BK Děčín v Kooperativa Národní basketbalové lize, v níž děčínský celek patří v posledních letech do absolutní české špičky.

"Cítím se hodně vděčný, že mohu říct, že se do Děčína vrátím i na další sezonu. Toto léto jsem strávil hodně času zvažováním všech možností, abych se rozhodl správně pro mě i mou kariéru. Měl jsem spoustu nabídek, ale nakonec jsem se rozhodl pro Děčín. Minulý ročník byl jeden z nejlepších v mé dosavadní profi kariéře,“ uvedl Lamb Autrey na děčínském webu.

"Účast ve finále ligy proti Nymburku měla na mě ohromný vliv, ale nejen to, děčínská organizace a celé město je jedna velká rodina. Hrál jsem v mnoho týmech a nikde jsem nezažil takovou blízkost a pouto jako tady."

"Spoluhráči jsou téměř jako bratři a fanoušci jako rodina. Přivítali mne s otevřenou náručí a za to jim budu navždy vděčný. Jsem natěšený na návrat. Minulá sezona byla jako sen, ale tahle bude epická! Věřím, že je v pořádku říct: vracím se domů,“ nechal se slyšet Autrey.

Spokojený Houser

"Po konci sezony jsem věřil, že se s Lambem na pokračování dohodneme. Později už to nevypadalo příliš reálně a začali jsme hledat jiné možnosti,“ přiznal generální manažer děčínského klubu Lukáš Houser.

"Oslovili jsme proto hodně hráčských agentů, viděli jsme spoustu hráčů a stálo nás to mnoho a mnoho hodin, včetně času na našich dovolených. Ale málokdy může člověk říct, že je rád, že jeho práce na případném novém řešení byla zbytečná. Hlavní je, že opora zůstává, protože Lamb Autrey bude i v nové sezoně oblékat děčínský dres,“ konstatoval Houser spokojeně.

SOUVISEJÍCÍ: Američan Klint Carlson zůstává v Děčíně

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře