Arménie? I takoví soupeři patří k evropským pohárům, říká klidně jablonecký kapitán Hübschman

Tomáš Hübschaman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Tomáš Hübschaman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

JABLONEC NAD NISOU - Fotbalový Jablonec a pohárové Evropa. Tohle spojení platilo v minulé sezoně, kdy si severočeský tým zahrál dokonce v základní skupině Evropské ligy, aniž musel projít kvalifikací. V letošním létě mají Jablonečtí před sebou znovu fotbalovou výzvu, ale i mnohem těžší úkol.

Reklama

Už na přelomu července a srpna absolvují dvojzápas s arménským týmem Pjunik Jerevan, a v případě postupu do dalšího předkola Evropské ligy by narazili na anglický Wolverhampton Wanderers.

Zkušenosti z loňské konfrontace s atraktivními evropskými soupeři mohou uplatnit někteří hráči Jablonce i nyní, i když řada fotbalistů, kteří okusili loni Evropskou ligu, už v týmu nejsou. Konkrétně obranná čtveřice Holeš, Hovorka (oba nově Slavia), Matěj Hanousek, Lischka (oba Sparta), jakož i záložníci Masopust (Slavia), Trávník (Sparta).

Jabloneckou stálicí je ale kapitán Tomáš Hübschman, pro něhož jsou zápasy evropských pohárů rutinou, protože jich spoustu odehrál už při předchozím dlouholetém působení v Šachtaru Doněck. Reálně proto vzhlížel i k soubojům se soupeřem Jablonce z Arménie.

„Po ligovém zápase na Spartě jsme se připravovali na Pjunik Jerevan. Není to snadný protivník, zároveň se musíme vyrovnat s klimatickými podmínkami daleko od domova, ale to k pohárovému programu patří. Chceme v Arménii uhrát takový výsledek, který by nám dával příznivou výchozí pozici pro domácí odvetu,“ uvažoval Hübschman na klubovém webu.

Rada: Los bereme jako fakt

Trenér Petr Rada měl po utkání na Spartě výhrady k některým individuálním chybám hráčů, což podle něj stálo Jablonec lepší výsledek. Prohra 0:2 se započítává do ligové tabulky, v evropském poháru nastává samozřejmě úplná jiná konstelace vzhledem ke dvojzápasu. „Po celou minulou sezonu jsme bojovali, abychom se dostali do pohárů, takže los musíme brát jako fakt. V hráčském kádru došlo k velké obměně, na což se nelze vymlouvat,“ podotkl zkušený kouč.

Souboje s Pjunikem Jerevan budou zkouškou kvalit i psychické odolnosti pro nové jablonecké hráče, kteří přišli v létě. Zajímavostí je, že posily poznaly evropské poháry již ve svých bývalých klubech. Třeba Jan Sýkora skóroval v Evropské lize už v dresu Slovanu Liberec, poté byl ve Slavii a znovu v Liberci a po návratu do Slavie jej pražský celek poslal na hostování do Jablonce. Jan Matoušek vstřelil v minulé sezoně gól za Slavii Praha v Kodani. Ze Slavie hostuje v Jablonci i stoper Jakub Jugas.

To, že Jablonečtí už od druhé poloviny července kombinují domácí ligu s evropským pohárem, vnímá trenér Rada jako součást programu mužstev, která startují současně na dvou frontách. „Příliš se nedíváme dopředu. Po Pjuniku Jerevan nás čeká hned o pár dní doma nepříjemné Slovácko, které přijede do Jablonce s velkým odhodláním. Pak následuje odveta s arménským týmem. Takže nějaké myšlenky na další předkolo Evropské ligy jsou zcela předčasné,“ dodal jablonecký kouč.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře