Arma v nastavení ztratila výhru s Opavou. Kolaps, hlesl Martykán

Kapitán FK Ústí Jan Martykán. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Kapitán FK Ústí Jan Martykán. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n.L. - V naprostou šílenost se proměnil zápas 11. kola Fotbalové národní ligy mezi FK Ústí nad Labem a SFC Opava. Přestože v poslední minutě zápasu Ústí vedlo o dvě branky, střetnutí nakonec skončilo remízou 3:3.

Reklama

Hráči po utkání dlouze vzpomínali, jestli zápas s takovým průběhem vůbec někdy zažili. Ústí v 90. minutě vedlo 3:1, když právě proměnil penaltu Martykán. V nastaveném čase ale Opava dokázala zásluhou Simerského a Zbyňka Pospěcha vyrovnat.  A to v utkání, které skončilo remízou 3:3, sudí Jílek ještě vyloučil dva hráče – domácího Hyčku a hostujícího Schaffartzika.

„Byl to kolaps z naší strany. Nepochopitelné. Po inkasované brance na 3:2 jsem Opavě ještě navíc odevzdal míč a z dalšího útoku nám dali totožný gól a vyrovnali. Poslali vysoký míč do vápna a tam to důrazem protlačili do branky,“ krčil rameny v pozápasovém hodnocení kapitán Army Jan Martykán.

„Možná jsme se už viděli v šatně. Neměli jsme dostat gól na 3:2, natož na 3:3. Po červených kartách se hra trochu otevřela, hrálo se více nahoru dolů, bylo tam hodně důrazu a nakonec padaly i góly,“ hlesl Martykán.

Přestože ústecký středopolař kope druhou ligu přes deset let a krátce působil v prvoligovém Slovácku, takovou přestřelku ještě nezažil. „Nepamatuji, aby v nastaveném čase padly tři góly. Přes kopírák jsme dostali tři branky, balon pokaždé propadl do vápna a oni to tam dotlačili. Všechny body co doma ztratíme, jsou ztrátou a chybou,“ litoval.

Smutný nakonec byl i ústecký gólman Zdeněk Zacharda. Ten ještě do 85. minuty držel čisté konto a v klidu lapil opavské závary. V posledních osmi minutách ale třikrát inkasoval. „Opava celý zápas jen nakopávala vysoké míče na Pospěcha, který je sklepával na spoluhráče. V silném dešti se také nehrálo moc dobře, rychle ubíhaly síly,“ hledal slova brankář.

Hra se paradoxně rozjela od 59. minuty, kdy rozhodčí vytáhl dvě červené karty. „Alois Hyčka oplácel po předchozím souboji, nakonec červenou dostali oba hráči. Pak bylo na hřišti po vyloučeních více prostoru, hra se paradoxně otevřela. Ale pokud vedeme 2:0 a později 3:1, musíme to udržet,“ ví Zacharda.

„Nyní máme sérii venku, snad přivezeme nějaké body. Zápasy doma i venku jsou těžké, ve druhé lize je spousta bojovných mančaftů,“ uzavřel Zacharda páteční souboj FNL s výhledem na fakt, že Ústecké nyní čekají tři zápasy na hřištích soupeřů: v Sokolově, Karviné a Hradci Králové.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře