Arma si smlsla na Pardubicích a zažívá skvělý vstup do sezóny. Na postup ale nemyslíme, říká obránce Alois Hyčka

Fotbalista Alois Hyčka v zápase proti Pardubicím. Foto: sportyusti.cz
Fotbalista Alois Hyčka v zápase proti Pardubicím. Foto: sportyusti.cz

Ústí n./L. - Fotbalisté Ústí nad Labem si v domácím prostředí vyšlápli v páteční předehrávce 7. Kola FNL na Pardubice a zvítězili 4:1. Po tříbodové výhře se Arma dokonce vyhoupla prozatím na čtvrté místo Fotbalové národní ligy. Ostatní celky totiž budou dohrávat svá utkání o víkendu. K výhře nad Východočechy pomohl Armě i krajní obránce Alois Hyčka, který se do Ústí vrátil po tříleté štaci v prvoligové Zbrojovce Brno.

Reklama

Porazili jste Pardubice 4:1. Možná se jedná o překvapivou výhru a ještě takovým rozdílem. Jak jste utkání viděl?

Pardubice hrály dobře a samozřejmě jsem nečekal, že vyhrajeme o tolik branek. Pro Pardubice se jednalo možná o smolné utkání, protože nehrály špatně. Na začátku druhého poločasu Pardubice vyrovnaly a v tu chvíli mi trochu zatrnulo, ale brzy jsme se dostali znovu do vedení, pak přidali třetí branku, která nás uklidnila, a pak už jsme si to užívali. Soupeř musel otevřít hru, což nám vyhovovalo.

Ve druhém poločase zaznamenal výstavní trefu z dálky Jan Králík, v předchozím domácím zápase se podobně trefil Jan Martykán. Trénujete střely z dálky podobným způsobem?

(úsměv) Střelbě se v tréninku věnujeme, ale ne přímo, že bychom to trénovali takto. Minule se pěkně trefil Martykán nyní Králík, pěkné momenty.

Vy jste skóroval v závěru prvního poločasu a otevřel skóre…

Za Ústí jsem ve druhé lize skóroval vůbec poprvé, takže jsem měl velkou radost.

Po remíze ve Frýdku-Místku jste si výhrou nad Pardubicemi jistě zlepšili náladu…

Ve Frýdku jsme ztratili vedení a remizovali, nyní už tři body získali. Je důležité doma vyhrávat, na domácím stadionu bychom neměli body ztrácet.

Příští týden se střetnete v rámci MOL cupu doma se Slavií Praha. Jak se na zápas těšíte?

Slavia je pro nás výzva, takový bonbonek pro diváky a pro nás. Můžeme se s nimi poměřit, jak na tom jsme. Před lety už Ústí Slavii vyřadilo, u toho jsem ale nebyl.

Po sedmi kolech FNL se držíte na špici soutěže. Hrajete rázem o postup do první ligy?

Jdeme zápas od zápasu. O postupu nemluvíme. Hlavně se chceme zachránit a předvádět pěkný fotbal. Nemít zbytečné starosti. Chceme se fotbalem bavit a sbírat body.

Jak vzpomínáte na své angažmá v Brně?

Na štaci v Brně vzpomínám v dobrém, zažil jsem tam tři sezóny. Pokaždé jsme se tam zachránili. Okusil jsem první ligu, některé zápasy byly lepší, některé horší. Vstřelil jsem v Brně dvě branky, jednu Teplicím, jednu ještě Příbrami. Nyní jsem z Brna na hostování v Ústí, pak uvidím, jak to bude dál.

Jak byste porovnal SYNOT ligu s Fotbalovou národní ligou a koho tipujete na postup a sestup?

První liga je hodně o taktice, druhá liga je trochu odlišná, ale také se v ní hraje dobrý fotbal. Těžko tipovat v úvodu sezóny, druhá liga je hodně vyrovnaná a na postup má několik týmů, z první ligy zatím vypadá nejhůř Ostrava. Je to tradiční klub, ale zatím se jim vůbec nedaří.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře