Alois Hyčka vzpomíná na Ústí v dobrém a užívá si nejvyšší soutěže v Brně

Fotbalista Alois Hyčka. Foto: archiv FK Ústí n.L.Fotbalista Alois Hyčka. Foto: archiv FK Ústí n.L.

Ústí n/L, Brno - Hbitý obránce Alois Hyčka si letošní sezónu náramně užívá. Po přestupu z druholigového Ústí nad Labem sbírá cenné prvoligové zkušenosti v brněnské Zbrojovce a na podzim dokonce zaznamenal svou vůbec premiérovou gólovou trefu v Gambrinus lize. A to zcela výstavním způsobem.

Reklama

Hyčka v Brně kope už druhou sezónou a celkem se zabydluje v sestavě Zbrojovky. „V Brně jsem již rok a půl. S přítelkyní jsme se tam zabydleli velmi dobře, přece jen to je velké město, což nám vyhovuje,“ pochvaluje si jihomoravskou metropoli mladý obránce.

Rodák z Chebu začínal s fotbalem na západě Čech, do profesionálního fotbalu se ale odpíchl z Ústí nad Labem. V severočeském dresu dokonce již okusil nejvyšší soutěž v sezóně 2010-2011. „Na Ústí mám krásné vzpomínky. V Ústí jsem strávil tři roky, na které nezapomenu. Proto se sem rád vracím a občas se přijedu do Ústí podívat na zápas,“ vypráví Hyčka.

A protože ústecká Arma staví nový stadion a v druholigové tabulce se pohybuje kolem postupových míst, Hyčka by už mohl začít vyhlížet vzájemný střet Zbrojovky proti svému bývalému klubu. „To by byl hezký zápas, kdybychom se s Brnem střetli proti Ústí. Ještě, když jsem působil v Ústí, tak se o novém stadionu spekulovalo, ale teprve až nyní se daly věci do chodu,“ říká.

Nejprve se ale Zbrojovka musí v Gambrinus lize zachránit, což v našlapané tabulce nemusí být vůbec snadné. „Až osm týmů je v lize namačkáno na sebe v tabulce, takže rozhoduje každý bod. Je proto důležité pravidelně bodovat doma a něco přivézt i z venkovních zápasů,“ ví dobře zadák.

Hyčka na podzim vůbec premiérově skóroval, výstavní trefou se podílel na vítězství Brna nad Teplicemi 3:2. „Oslava nebyla, ale vstřelit první gól v Gambrinus lize byl pro mě obrovský zážitek. Potěší to a ani nevím, kde jsem sebral odvahu do takové individuální akce, která přinesla branku. Ale říkal jsem si, že jednou už i to tam padnout musí,“ uzavírá Hyčka.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře