Alois Hyčka vzpomíná na Ústí v dobrém a užívá si nejvyšší soutěže v Brně

Fotbalista Alois Hyčka. Foto: archiv FK Ústí n.L.Fotbalista Alois Hyčka. Foto: archiv FK Ústí n.L.

Ústí n/L, Brno - Hbitý obránce Alois Hyčka si letošní sezónu náramně užívá. Po přestupu z druholigového Ústí nad Labem sbírá cenné prvoligové zkušenosti v brněnské Zbrojovce a na podzim dokonce zaznamenal svou vůbec premiérovou gólovou trefu v Gambrinus lize. A to zcela výstavním způsobem.

Reklama

Hyčka v Brně kope už druhou sezónou a celkem se zabydluje v sestavě Zbrojovky. „V Brně jsem již rok a půl. S přítelkyní jsme se tam zabydleli velmi dobře, přece jen to je velké město, což nám vyhovuje,“ pochvaluje si jihomoravskou metropoli mladý obránce.

Rodák z Chebu začínal s fotbalem na západě Čech, do profesionálního fotbalu se ale odpíchl z Ústí nad Labem. V severočeském dresu dokonce již okusil nejvyšší soutěž v sezóně 2010-2011. „Na Ústí mám krásné vzpomínky. V Ústí jsem strávil tři roky, na které nezapomenu. Proto se sem rád vracím a občas se přijedu do Ústí podívat na zápas,“ vypráví Hyčka.

A protože ústecká Arma staví nový stadion a v druholigové tabulce se pohybuje kolem postupových míst, Hyčka by už mohl začít vyhlížet vzájemný střet Zbrojovky proti svému bývalému klubu. „To by byl hezký zápas, kdybychom se s Brnem střetli proti Ústí. Ještě, když jsem působil v Ústí, tak se o novém stadionu spekulovalo, ale teprve až nyní se daly věci do chodu,“ říká.

Nejprve se ale Zbrojovka musí v Gambrinus lize zachránit, což v našlapané tabulce nemusí být vůbec snadné. „Až osm týmů je v lize namačkáno na sebe v tabulce, takže rozhoduje každý bod. Je proto důležité pravidelně bodovat doma a něco přivézt i z venkovních zápasů,“ ví dobře zadák.

Hyčka na podzim vůbec premiérově skóroval, výstavní trefou se podílel na vítězství Brna nad Teplicemi 3:2. „Oslava nebyla, ale vstřelit první gól v Gambrinus lize byl pro mě obrovský zážitek. Potěší to a ani nevím, kde jsem sebral odvahu do takové individuální akce, která přinesla branku. Ale říkal jsem si, že jednou už i to tam padnout musí,“ uzavírá Hyčka.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře