Aidin Mahmutovič odchází z Teplic do Plzně. Opačným směrem míří Jakub Hora

Aidin Mahmutovič v Plzni. Foto: FC Viktoria Plzeň/Zdeněk Rataj
Aidin Mahmutovič v Plzni. Foto: FC Viktoria Plzeň/Zdeněk Rataj

Teplice - Teplický útočník Aidin Mahmutovič se rozhodl využít nabídky od vedoucího celku tabulky SYNOT ligy - Viktorie Plzeň. Střelec odchází ze Stínadel na západ Čech. Opačným směrem míří Jakub Hora.

Reklama

"Teplický klub byl s hráčem, i přes platnou smlouvu dohodnut, že v případně adekvátní nabídky pro klub i pro hráče mu bude transfer umožněn, což se také stalo a Mahmutovič odchází na západ Čech na přestup," uvedl mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. "Rychlonohý střelec strávil v Teplicích sedm let, z toho rok na hostování v Ústí nad Labem."

Aidin Mahmutovič nastoupil celkem do 160 ligových utkání, ve který vstřelil 58 branek. V letošní sezóně odehrál 15 zápasů s bilancí šesti gólů. "Asi životní formu v teplickém dresu měl Mahmutovič během loňského podzimu, kdy dal deset branek, ale ve dvanáctém kole se v utkání na Spartě zranil a s přetrženým zkříženým vazem pro něj sezóna skončila. Osmadvacetiletý odchovanec bosenského Tošku Tešanj prošel ještě kromě Teplic a Ústí nad Labem také Čelikem Zenica v nejvyšší soutěži v Bosně a Hercegovině," připomněl Martin Kovařík.

Současně teplický tým také posiluje, do FK Teplice totiž z plzeňské Viktorie míří záložník, který je však schopen nastoupit i na kraji obrany či v útoku, Jakub Hora. Ten přichází do Teplic také na přestup a na Stínadlech již podepsal smlouvu na tři roky.

Jakub Hora je odchovancem nedalekého Baníku Most, za který už v osmnácti letech nastupoval v druhé nejvyšší soutěži. Z Baníku Most ho do svého kádru přivedla plzeňská Viktorie a právě z ní nyní míří na Stínadla. "Jakub Hora zapadá do naší koncepce regionálního klubu, je z Mostecka. Dlouhodobě jsme ho měli v hledáčku, počítáme s ním na víc postů na pravém kraji," řekl k příchodu sportovní ředitel klubu Jan Skýpala.

Poslední podzim strávil Jakub Hora na hostování na jihu Čech v budějovickém Dynamu. V jeho dresu nastoupil v letošní sezóně k patnácti utkáním, v nich vstřelil čtyři branky, z toho jednu do sítě teplického mužstva v posledním podzimním kole

ČTĚTE: Hádka v FK Teplice. Mahmutovič chce odejít, klub mu udělil pokutu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře