Folklorní písně a tance bavily Krásnou Lípu

Průvod v Krásné Lípě. Foto: archiv Ústecký kraj
Průvod v Krásné Lípě. Foto: archiv Ústecký kraj

KRÁSNÁ LÍPA - V rámci VIII. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Krásná Lípa se od pátku 17. do neděle 19. června 2016 představily hned na několika místech regionu soubory nejen z České republiky, ale například i z Polska, Lotyšska či Slovenska.

Reklama

Hlavním hostitelem festivalu je již tradičně Krásná Lípa, doprovodné programy proběhly v pátek také v Chřibské, Šluknově a Doubicích.

Bohatý sobotní program lidových písní a tanců v Krásné Lípě pak doplnil v rámci probíhajícího Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice také koncert big bandů.

Samotný vznik akce vysvětlila jeho umělecká ředitelka a zakladatelka a také vedoucí folklorního souboru Lužičan v jedné osobě, Naďa Semelková: „Festivalem si plním svůj sen organizovat malou Strážnici tady u nás, na severu.“

Jak dodala, s ohledem na výchovu mladých následovníků, kteří sbírají ocenění v celorepublikových soutěžích, tradice folklorních písní a tanců v Krásné Lípě hned tak neskončí.

Letošní krojovaný průvod účastníků spojili organizátoři vtipně s moderní technikou. Každý ze souborů doprovázela vozidla s označením názvu a místa, odkud na festival přijel.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře