Starostové Šluknovského výběžku chtějí zachovat nemocnici v Rumburku. Vrátí se do hry kraj?

Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK, VARNSDORF - Ústecký kraj pravděpodobně obnoví jednání o vstupu Krajské zdravotní, která sdružuje pět nemocnic, do rumburské Lužické nemocnice. A to po krachu předchozích jednání.

Reklama

Starostové obcí Šluknovského výběžku se rozhodli zabojovat o zachování akutní péče v rumburské nemocnici. Město Rumburk před několika týdny ukončilo jednání s možným soukromým investorem Penta Hospitals CZ poté, co se obě strany nedohodly na podmínkách. Město i soukromá firma patřící pod investiční skupinu Penta měla rozdílné představy.

Mezitím Ústecký kraj začal jednat o zajištění ambulancí ve Varnsdorfu. Představa byla zhruba tato: ambulantní lékaři ošetří a odešlou pacienta do některé z nemocnic patřící pod Krajskou zdravotní. Nejbližší je v Děčíně.

SOUVISEJÍCÍ: Kraj místo Rumburku jedná o zajištění zdravotní péče s Varnsdorfem

Kritici tohoto způsobu zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku v tom viděli spíše snahu si "dohazovat" pacienty do krajského zařízení, aby neutíkali do nemocnic v České Lípě či Liberci.

Proto na setkání se starosty krajští radní ve Varnsdorfu oznámili nový záměr.

Ústeký kraj je ochoten znovu jednat o převzetí Lužické nemocnice s Rumburkem, a to už v pátek 15. června 2018. Potvrdila to po konci jednání tisková mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

SOUVISEJÍCÍ: Rumburk je odříznutý, proto nemocnice nefunguje, tvrdí krajský šéf ČSSD

Město Rumburk ale musí do té doby připravit oficiální podmínky pro převzetí nemocnice, které musí mít schváleny orgány města.

Krajští radní vyrazili na výjezdní zasedání do Varnsdorfu i kvůli tomu, že starostové ze 17 obcí Šluknovského výběžku poslalo dopis hejtmanovi Oldřichu Bubeničkovi. Ti chtějí, aby v regionu zůstala akutní péče pro zhruba 55 tisíc lidí Šluknovského výběžku.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře