Rumburk odmítl návrh smlouvy o převzetí Lužické nemocnice Krajskou zdravotní

Lužická nemocncie. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocncie. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK - Nejistota bude dále trvat. Lužická nemocnice je v insolvenci a hrozí omezením zdravotní péče. Město Rumburk, které je vlastníkem nemocnice, odmítlo návrh smlouvy od Krajské zdravotní.

Reklama

Českému rozhlasu to potvrdil starosta města Lumír Kus (ANO). Ten také řekl důvod.

"V návrhu smlouvy od Krajské zdravotní například chybí garance zajištění péče ve Šluknovském výběžku. Návrh smlouvy o smlouvě budoucí nezahrnuje žádné garance ze strany Krajské zdravotní na udržitelnost zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Je tam lehce zmíněn rozsah, nicméně časově tam není určeno, jak dlouho," uvedl.

Krajská zdravotní, která sdružuje nemocnice v pěti městech Ústeckého kraje (Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Most, Chomutov), avizovala, že by v Rumburku zachovala internu a chirurgii.

Dále by zůstaly ambulance, laboratoře, rentgen, jednotka intenzivní péče a ošetřovatelská péče. Naopak by mělo být omezeno dětské lůžkové oddělení.

Krajská zdravotní ale chce převzít Lužickou nemocnici za předpokladu, že město Rumburk uhradí ztrátu nemocnice, která se má pohybovat v desítkách milionů korun. Dále budou navýšeny platby od zdravotních pojišťoven.

Zástupci Krajské zdravotní zatím rozhodnutí Rumburku nekomunikovali, jednání mají pokračovat.

SOUVISEJÍCÍ: Kauza Lužická nemocnice. Pokud město zaplatí milionové dluhy, Krajská zdravotní Rumburk převezme

Zamíří rumburská nemocnice do insolvence? Padlo trestní oznámení na kraj i pojišťovnu

Reklama

Hodnocení

2.71 hvězdiček / Hodnoceno: 28x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře