O rumburskou nemocnici se přihlásili tři zájemci. Kdo to je, město tají

Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK - O rumburskou nemocnici mají zájem tři subjekty. Pokud splní podmínky, postoupí do druhého kola. Kdo se přihlásil, město zatím nechce sdělit.

Reklama

"Na městský úřad Rumburk dorazily v termínu celkem tři nabídky. Každý subjekt, který splní podmínky, se může přihlásit do druhého kola tendru. Termín pro přihlášení je do 28. února 2018. Definitivní vítěz tendru bude znám nejpozději 31. března 2018," sdělil pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí města Luděk Stínil.

Vedení města v úterý (5.12.2017) otevřelo nabídky. Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se s nabídkami seznámí městská rada, hned poté zastupitelé města.

"Do 10. prosince se pak zájemci o Lužickou nemocnici a polikliniku a.s. od města dozví, zda splnili podmínky tendru. Pokud ano, do 15. prosince 2017 s nimi město uzavře dohodu o mlčenlivosti," přiblížil průběh jednání mluvčí města.

"Jména zájemců zatím zveřejňovat nebudeme. Chceme je nejprve informovat, zda splnili podmínky tendru,“ okomentoval otevírání obálek starosta města Jaroslav Sykáček.

"S předloženými nabídkami chceme také nejprve seznámit radní a zastupitele města Rumburku – a teprve poté veřejnost.“

Lužická nemocnice zajišťuje zdravotnickou péči pro 55 tisíc pacientů ve spádové oblasti Šluknovského výběžku. Jejím vlastníkem je město. Nemocnice je v posledních letech ve ztrátě, kterou musí dotovat město ze svého rozpočtu. Letošní ztráta se odhaduje na třicet milionů korun, a to především proto, že kvůli nedostatku zdravotnického personálu bylo na jaře uzavřeno porodnické oddělení a poklesly tak provedené výkony.

SOUVISEJÍCÍ: Penta má prý zájem o Rumburk. O Lužickou nemocnici se nikdo ještě nepřihlásil, tvrdí město

Lužickou nemocnici nemusí převzít kraj. Rumburk ji nabídne i soukromníkům

Rumburk urguje Ústecký kraj, aby převzal nemocnici dříve

Rumburská nemocnice neskončí. Spravovat ji bude kraj

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře