Krajská zdravotní prý zájem o Lužickou nemocnici v Rumburku nemá

Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocnice. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK - Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic a patří Ústeckému kraji, prý zájem o převzetí Lužické nemocnice v Rumburku nemá. Spekulace o obnovení jednání vyplynuly z výjezdního zasedání krajských radních ve Varnsdorfu.

Reklama

"Poskytování zdravotní péče ve Šluknovském výběžku neshledává (představenstvo) jako udržitelné, a to ani v případě určitých okamžitých opatření a případného zúžení stávajícího rozsahu poskytování zdravotní péče,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák, kterého cituje iDNES.cz.

"Nevím, jestli to někdo řekl. Já určitě neřekl, že jsou obnovena jednání. Rumburk musí nejprve přijít s nějakou žádostí,“ cituje web hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM).

SOUVISEJÍCÍ: Starostové Šluknovského výběžku chtějí zachovat nemocnici v Rumburku. Vrátí se do hry kraj?

Podle Bubeníčka negativně proti Rumburku hraje to, že Lužická nemocnice je zadlužená.

"Je to akciová společnost, která má velké dluhy. Je otázka, zda by si město (Rumburk) nechalo akciovou společnost s pohledávkami a kraj, potažmo Krajská zdravotní, by případně řešila pouze otázku samotné nemocnice,“ cituje iDNES.cz  Bubeníčka.

"Představenstvo rozhodlo, že není v současné době možný návrat k původním podmínkám a není možné v současné době jednat ani o podmínkách nových,“ dodal Jiří Novák.

Reklama

Hodnocení

2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře