Dohra radarové kauzy. Varnsdorf s novým starostou, radary přestanou měřit

Radar na měření rychlosti, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com
Radar na měření rychlosti, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Kauzou dopravních radarů měřících rychlost ve Varnsdorfu se zabývá policie. Dnes bývalý starosta Stanislav Horáček (ANO) je ve vazbě. Radnice navíc nepodala rozklad k antimonopolnímu úřadu, pokuta tak platí.

Reklama

Politické zemětřesení na varnsdorfské radnici. Zastupitelé odvolali Stanislava Horáčka z postu starosty, rezignoval i Josef Hambálek (oba ANO) na funkci místostarosty.

Oba muži jsou policií obvinění v kauze tzv. radarů. Zatímco Horáček je ve vazbě, Hambálek je vyšetřován na svobodě.

Přestože se rozhodl rezignovat ještě před zastupitelstvem, Hambálek zdůraznil, že vzdání se funkce není jeho přizání viny. Naopak se cítí nevinen.

Pochybení města vidí antimonopolní úřad.

Město Varnsdorf nepodalo rozklad proti pokutě ve výši 650 tisíc korun, kterou mu za pochybení při uzavírání smluv na pronájem radarů svým prvostupňovým rozhodnutím ze závěru roku 2019 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Rozhodnutí již tedy nabylo právní moci.

Podle antimonopolního úřadu Město Varnsdorf opakovaně porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek, když chybovalo ve veřejných zakázkách týkajících se tzv. radarů.

Zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva zvolili nového starostu. Stal se jím Roland Solloch (rovněž za ANO). Novými místostarosty se stali Jiří Sucharda (ODS) a nezávislá Ladislava Křížová.

Kauza tzv. radarů se týká údajně sporné smlouvy o měření rychlosti ve městě. Tu označilo ministerstvo vnitra za nezákonnou – z každé naměřené pokuty totiž dostávala odměnu soukromá firma, od které si město radary pronajímalo.

Město navíc spornou smlouvu soukromé firmě vypovědělo a radary by měly přestat měřit rychlost ke konci ledna 2020.

Reklama

Hodnocení

2.86 hvězdiček / Hodnoceno: 111x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře