V Teplicích dochází ke generačnímu střetu, říká Jakub Mráček

Jakub Mráček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jakub Mráček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - V teplické opozici nakonec zůstala Volba PRO! Teplice, která byla silným soupěřem ODS Jaroslava Kubery a vyjednávala koalici bez politického matadora. "S TOP 09 jsme jednali intenzivně, ale rychle se odklonila. Proč? To nevíme," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz lídr Jakub Mráček.

Reklama

Jak hodnotíte složení nové koalice v Teplicích a politický vývoj ve městě?

Složení koalice je předvídatelné, má čtyři členy a je velmi křehká. To je samozřejmě příležitost pro silnou opozici, kterou jsme. První jednání zastupitelstva dalo jasně najevo, že opozice ve složení Volba PRO! Teplice a ANO je silná a jednotná. Chceme toho využívat v prosazování našeho programu tam, kde to půjde.

Opozici vnímáte jen Volbu PRO! Teplice a ANO?

Ano. Je tu samozřejmě ještě KSČM, ale jak jsme je viděli při jednání, tak ty jejich hlasy nejsou jednotné.

Vyjednávali jste s TOP 09 o koalici?

Samozřejmě, intenzivně. Avšak TOP 09 se od nás velmi rychle odklonila a dodneška tomu jejich postoji nerozumíme. Ale máme přátelské vztahy, takže to nechci formulovat jako útočnou záležitost.

Při ustavujícím zasedání zastupitelstva bylo patrné, že staří političtí harcovníci měli narážky na mladší. Trochu to vnímám jako střet generací. Také to tak vidíte?

Ano, je to generační záležitost. Myslím si, že politický vývoj v Teplicích a nejnižší volební zisk ODS a Jaroslava Kubery, a naopak velký úspěch Volby PRO! Teplice, ukazuje, že poptávka po změně tady je. Pokud ne teď, tak v příštím volebním období. Jsem přesvědčen o tom, že máme našlápnuto, abychom se naučili dělat politiku a potom vedení města převzali.

Budete se následující čtyři roky s partnery, kteří jsou nyní v koalici, vycházet tak, aby případně za čtyři roky jste s nimi mohli utvořit koalici a oni do ní s vámi chtěli jít?

Samozřejmě. Přestože pan Kubera na zastupitelstvu nás kritizoval za útočnou kampaň, tak já mám za sebe a za naše lidi čisté svědomí. Neudělali jsme nic nemorálního, nečestného. To, že se v předvolebním boji nějak vymezujete, je standardní a dělali to všichni. Na tom není co odsuzovat. Snažíme se se všemi normálně jednat.

ČTĚTE:  Veřejný prostor v Teplicích je nevyužitý, chci to změnit, říká Dominik Feri

FOTO. Jaroslav Kubera zvolen primátorem Teplic, ty mají i nejmladšího radního

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře