Ústecký radní pro kulturu Jaroslav Achab Haidler rezignoval. Kvůli Činoheráku

Jana Bohuňková, Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Haidler. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Jana Bohuňková, Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Haidler. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Politické zemětřesení na ústeckém magistrátu. Radní pro kulturu Jaroslav Achab Haidler ve středu (10.6.2015) rezignoval na svůj post. Kvůli financování Činoheráku Ústí a dotacím.

Reklama

Rada města Ústí nad Labem schválila ve středu dotaci pro spolek Činoherák Ústí, na druhé pololetí by měl dostat 6,6 milionu korun. Jenže rozhodnout ještě musí zastupitelstvo města.

Spolek se dostal do finanční tísně, začaly padat výpovědi. Přestože dotace byla radními schválena, podmínili ji několika body. Třeba tím, že Činoherák Ústí vyřeší administrativu - dá do pořádku zápisy v rejstříku. I pět měsíců po změnách v orgánech jsou v rejstříku uvedeni lidé, kteří už ve spolku nepůsobí.

V reakci na přidělení dotace se rozhodl rezignovat z postu radního Jaroslav Achab Haidler. "Podpisem koaliční smlouvy hnutí ANO Ústí nad Labem a PRO!Ústí jsme se zavázali, že jako zastupitelé města přijímáme za všechna svá rozhodnutí politickou odpovědnost. Rezignaci na post radního pro kulturu města Ústí nad Labem jsem sám zvažoval. A rozhodl jsem se, že ji ke dni 11. června 2015 primátorovi Josefu Zikmundovi předám písemně," uvedl v prohlášení Jaroslav Achab Haidler.

"Uvědomil jsem si, že téma financování spolku Činoherák jsem měl daleko více konzultovat se všemi zúčastněnými stranami a zejména s ostatními radními města. Přiznávám rovněž, že jsem dostatečně nedocenil, jak může být při jednání o financování spolku Činoherák vnímán veřejností můj údajný střet zájmů," konstatoval.

"Chci věřit, že pro všechny, kdož ve svých funkcích pochybili, se přiznání osobní odpovědnosti stane samozřejmostí. A především doufám, že tento můj krok přispěje k tomu, aby Činoherák finanční podporu od města získal a neodmyslitelnou součástí Ústí nad Labem zůstal," dodal radní, který se rozhodl rezignovat.droj: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/aktualne-radni-schvalili-6-6-milionu-pro-cinoherak-rozhodne-zastupitelstvo-20150610.html


Zdroj: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/aktualne-radni-schvalili-6-6-milionu-pro-cinoherak-rozhodne-zastupitelstvo-20150610.html

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře