Ústeckou TOP 09 vede v krajských volbách Michal Kučera

Michal Kučera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Kučera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Ústecká TOP 09 dnes představila lídra pro nadcházející podzimní krajské volby a kandidátku do senátu. Jedničkou v boji o křesla do krajského zastupitelstva je poslanec Michal Kučera. Do senátního křesla ústecká TOP 09 nabízí právničku Ilonu Tajchnerovou.

Reklama

„Trápí mne, že na Ústecký kraj se kouká jako na Popelku celé České republiky a to bych velmi rád změnil,“ řekl Michal Kučera Kučera, podle kterého má sice region nádhernou přírodu i schopné a pracovité lidi, většina statistik jej však označuje za vůbec nejhorší kraj pro život v celé zemi. „Sem nás dovedly minulé krajské vlády, sem nás za desítky let dovedli komunisté. To musíme změnit. Chceme tady žít my a chceme, aby tady žily i naše děti.“

Podle lídra ústecké kandidátky je namístě začít si klást otázky, proč a jak se vlastně Ústecký kraj do pozice republikové Popelky dostal: „Proč jsou nejlepší nemocnice v Praze a ne v našem kraji, když má Ústecký kraj vůbec nejvyšší nemocnost v celé republice? Proč učitelé na našich školách nemají nadprůměrné platy? Jak jinak chceme řešit nízkou vzdělanost a sociální problémy než kvalitním vzděláním? Proč nemá krajská metropole Ústí pořádné dopravní spojení s ostatními městy kraje?,“ zeptal se Michal Kučera. On sám vidí řešení v komplexní obnově kraje: „Potřebujeme plán obnovy, s trochou nadsázky takový Marshallův poválečný plán pro Ústecko. Sever má na víc, všichni to víme. Stačí jen trocha sebevědomí,“ dodal.

Druhé místo krajské kandidátky TOP 09 pro krajské volby patří dalšímu zastupiteli ústeckého magistrátu Radimu Bzurovi,  třetí místo zaujal zastupitel Bíliny Pavel Pastyřík, oba jsou členy krajského předsednictva. Kandidátku uzavírá teplický radní a student práv Dominik Feri.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře