Ústecké sportovní kluby si musí sehnat sponzory samy, říká primátor Josef Zikmund

Ústecký primátor Josef Zikmund s vnukem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ústecký primátor Josef Zikmund s vnukem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Ústecký primátor Josef Zimund (ANO) ke sportu projevuje pozitivní a vřelý vztah, protože se mu věnoval aktivně až do svých osmatřiceti let. Ovšem k financování profesionálních klubů má jasný názor. "Pokud chtějí některé kluby hrát nejvyšší soutěž, musí si sehnat sponzory samy," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz.

Reklama

Co vás přivedlo v roli primátora do ústecké sportovní haly na Klíši?

Jako zastupitelstvo města jsme přidělili čtyřem sportům - fotbalu, hokeji, basketbalu a volejbalu - peníze na celý rok. Cítím svoji povinnost, abych se na všechny v Ústí podíval. Byl jsem na fotbale a vyhráli jsme 1:0. I basketbalisté zvítězili, když jsem navštívil už jejich dva domácí zápasy. Byl jsem na hokeji a prohráli jsme 0:1. Snad jsem jim nepřinesl smůlu. Jenom ústecké extraligové volejbalisty jsem viděl v této sezóně jen v televizi. A všiml jsem si, že zatím to není na vrcholnou úroveň.

Ke kterým sportům máte nejblíže?

Začínal jsem s basketbalem a kdysi jsem hrál tři roky za Lokomotivu Ústí s Kamilem Brabencem, který se potom stal legendou československého basketbalu. Jelikož jsem byl malý, přešel jsem k házené. Za Chemičku Ústí jsem nastupoval v době, kdy jsme třikrát postoupili z krajského přeboru do druhé nejvyšší soutěže. Vždycky jsme v ní vydrželi sezónu a zase jsme spadli. Nedávno jsme se sešli jako stará garda.

Co soudíte o současném ústeckém basketbalu?

Je to trošku rozdíl oproti době, co jsme hráli házenou. Tehdy soupeřily Ústí nad Labem s Lovosicemi, kdežto v nynějším sportu hrají v nadsázce nakoupení hráči za jeden klub proti nakoupeným hráčům z druhého klubu. Přesto se domnívám, že basketbal je na tom ze sportů v Ústí nejlépe.

Jaký je váš přístup, co se týče přízně vůči sportovcům?

Fandím všem lidem, kteří do toho dávají srdíčko a bojovnost. Pokud ale chtějí některé kluby hrát nejvyšší soutěž, musí si sehnat sponzory samy. Město je zadlužené.

ČTĚTE:  Naše snaha je posílit finance do mládežnického sportu, říká Josef Zikmund

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře