Rozpory se zakládaly do značné míry na mediálních obrazech, říká Jan Korytář

Jan Korytář. Foto: archiv Změna pro Liberec
Jan Korytář. Foto: archiv Změna pro Liberec

Liberec - Lídr Změny pro Liberec Jan Korytář v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz hodnotí dosavadní průběh povolebního vyjednávání ve městě pod Ještědem.

Reklama

Jak hodnotíte dosavadní povolební vyjednávání v Liberci?

Jako standardní politický proces, který trval trochu déle, než jindy, ale u něhož je dobře, že se nic neuspěchalo a že tento proces proběhl. Je to stejné jako ve vztazích. Je lepší, když se případní partneři mají možnost důkladně poznat ještě před svatbou.

V čem byly ze začátku rozpory s ANO?

Ty rozpory se zakládaly do značné míry na mediálních obrazech, které mělo ANO o Změně a naopak. A na různých vzájemných předsudcích. Pomocí jednání se nám ale postupně podařilo vytvořit základní důvěru mezi oběma subjekty, která následně umožnila vznik koalice.

Co budete chtít v Liberci prosadit v následujícím období?

Je toho hodně, od zmenšení zadlužení města, přes zlepšení řízení městských společností až po větší zapojení veřejnosti do rozhodování. Na programovém prohlášení ještě pracujeme.

Bude koalice stabilní?

Nečekáte, že vám řeknu, že nebude (smích). Jsem o tom přesvědčen, Změna se poučila ze svých minulých chyb a myslím, že koalice ANO a Změna pro Liberec vydrží bez problémů celé čtyři roky.

Jaké je rozvržení postů na radnici?

Bude zveřejněno až v neděli v 18 hodin v hotelu Praha v Liberci.

ČTĚTE:  Změna pro Liberec a ANO utvoří koalici v Liberci

Opoziční práci v Liberci by si měly vyzkoušet jiné strany, říká Jan Korytář

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře