Parlamentní Úsvit chce jít do voleb s Blokem proti islámu

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Politická strana Úsvit - Národní koalice, která je přítomna v Poslanecké sněmovně, se rozhodla změnit název. Nově se bude jmenovat Úsvit s Blokem proti islámu. Pod touto značkou chce postavit kandidátky v krajských i senátních voleb. Ty se konají na podzim 2016.

Reklama

Podle mluvčího Úsvitu Jana Zilvara je to reakce vzájemné propojování. "To je čím dál tím užší."

Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský označil za pět základních pilířů programu do krajských i dalších voleb bezpečnost a obranu státu, vzdělání a kulturu, solidaritu se seniory a handicapovanými, principy přímé demokracie a maximální svobodu podnikání.

Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička uvedl, že chce postupovat demokraticky. Kandidovat chce v krajských a senátních volbách. "Byť je situace kritická a je třeba rázně změnit politické poměry v zemi, tak tak chceme činit demokraticky, legální cestou," pronesl na sobotní (20.2.2016) ideové konferenci.

Mezi programové priority Úsvit zařazuje ochranu hranic a znovuzřízení pohraniční policie. Předseda klubu poslanců Úsvitu Marek Černoch doplnil, že je třeba zpřísnit protiteroristické zákony a postavit mimo zákon vojenskou službu pro tzv. Islámský stát.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře