Mostecký poslanec Bronislav Schwarz byl zproštěn obžaloby

Bronislav Schwarz. Foto: archiv ANO
Bronislav Schwarz. Foto: archiv ANO

Most, Ústí n/L. - Poslanec za hnutí ANO, jinak předseda hnutí Severočeši.cz, Bronislav Schwarz byl ve středu (25.2.2015) ústeckým krajským soudem definitivně zproštěn obžaloby. Jedná se o pravomocný rozsudek.

Reklama

Původní verdikt Okresního soudu v Mostě bronislava Schwarze vinil ze zneužití pravomoci a omezení osobní a domovní svobody, když současný poslanec za hnutí ANO v době, kdy byl ředitelem mostecké policie, zasahoval v bytě výrobců drog. Přítomné měl údajně nechat spoutat a bez povolení byt prohledat. Avšak podle krajského soudu se tím trestného činu nedopustil.

Bronislav Schwarz pravomocný rozsudek ústeckého krajského soudu uvítal. Poslanec tvrdí, že za kauzou s jedho obviněním stála politická rivalita. Poukazuje na to, že obviněn byl až v době, kdy od události uběhly čtyři roky.

Okresní soud v Mostě už Bronislava Schwarze jednou obžaloby zprostil. Avšak odvolací soud poprvé rozsudek zrušil a vrátil kauzu k dalšímu projednání. Mostecký soud v dubnu 2014 rozhodnul stejně a poslance osvobodil.

ČTĚTE:  Bronislav Schwarz může být stíhán, už nemá poslaneckou imunitu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře