Makat jen za 40 tisíc? Ústecký náměstek Pavel Dufek z exANO vnímá politiku jako byznys

Pavel Dufek, Renata Zrníková. Foto: archiv UMO Severní Terasa
Pavel Dufek, Renata Zrníková. Foto: archiv UMO Severní Terasa

Ústí n/L. - Nejsme jako oni, makáme! Hláška z předvolební kampaně ANO dostává hořkou příchuť. V Ústí nad Labem bývalí straníci z hnutí ANO si "jdou po krku" a rozhodli na veřejnosti prát špinavé prádlo.

Reklama

ANO jako výtah k moci a k penězům. Tak pravděpodobně vnímal své účinkování v předvolební kampani současný náměstek primátorky Pavel Dufek, který se po komunálních volbách v říjnu 2014 stal starostou městského obvodu Ústí nad Labem-Severní Terasa.

S postem byl nespokojený. V emailu svému tehdejšímu stranickému kolegovi si postěžoval, že si to "takto" nepředstavoval. Martin Mata, který byl náměstkem primátorky s platem blížícím se ke 100 000 korun, obdržel email od Pavla Dufka. Ten se v červnu 2015 podílel na puči a svržení tehdejšího primátora Josefa Zikmunda i Martina Maty.

A právě Martin Mata zveřejnil na svém Facebooku text emailu. „My makali na kampani a ostatním dáváme prašule. Doufám, že pro nás zbyde aspoň nějaká dozorčí. Vem třeba Achaba, radní komise a ještě ředitel Činohry, cca 50.000. I Yvet to má dobrý, starosta, radní komise, přes 50 čistého. A já tu budu za 40. Je to v p…, má to cenu příště makat?"

Text napsal Pavel Dufek, který se vzdal funkce starosty Severní Terasy a přemístil se na post místostarosty, ovšem skoro stejně placený ve výši 40 tisíc korun. Pavel Dufek je navíc náměstkem primátorky - obě funkce vykonává současně.

A právě Martin Mata zdůvodňuje zveřejnění textu emailu Pavla Dufka jako snahu upozornit na souběh funkcí, které jsou neslučitelné. „Komunikaci jsem zveřejnil z toho důvodu, že si pan Dufek ponechal souběh funkcí místostarosty a náměstka primátorky. Přijde mi to jako nehoráznost. Rozhodl jsem se proto zveřejnit, co je to za člověka. Přijde mi to jako chození pro bakšiš na úkor města," uvedl Martin Mata.

Martin Mata podotkl, že se sám vzdal místa na městském obvodě Střekov poté, co se stal náměstkem na magistrátu. "Doufal jsem, že pan Dufek udělá to samé," dodal.

Pavel Dufek záležitost nekomentoval, avšak pravost emailu nepopřel.

ČTĚTE:  Renata Zrníková je nově starostkou Severní Terasy. Pavel Dufek místostarostou

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře