Libereckému kraji dovládnou Starostové s ČSSD

Krajský úřad Libereckého kraje. Foto: archiv Liberecký kraj
Krajský úřad Libereckého kraje. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberecký kraj - Starostové pro Liberecký kraj dovládnou na krajské úrovni s ČSSD, která dosud byla tvrdou opozicí. Přidá se k nim i Změna pro Liberecký kraj, ale bez Jana Korytáře.

Reklama

I přes spekulace menšinová vláda, která by musela pro každé hlasování získávat podporu opozičních stran, byla ze strany primátora Martina Půty zamítnuta.

Koalice Starostů a Změny, která se rozpadla, měla dohromady těsnou většinu 23 mandátů ze 45. Po rozporech vygradovaných odvoláním Zuzany Kocumové odešli v lednu 2015 z koalice Jan Korytář, Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa, takže koalice ztratila většinu.

Starostové se nakonec dohodli s ČSSD, která podle hejtmana prošla personální obměnou.

Přestože se klub Změny rozdělil na dvě části, ani v novém rozložení sil není jisté, zda nová koalice získá potřebné hlasy a jak se zachovají jedntliví členové Změny, kteří se odtrhly od Jana Korytáře.

Krajská rada zároveň projde proměnou. Rezignovala dosavadní radní pro regionální rozvoj, evropské projekty a rozvoj venkova Ivana Hujerová zvolená za Změnu. Nahradí ji sociální demokrat Vít Příkaský. Místo po odvolané radní pro zdravotnictví Zuzaně Kocumové zaujme Petr Tulpa (Starostové). A jeho sociální věci převezme Lenka Kadlecová z ČSSD.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře