Krize v ústeckém ANO. Josef Matějka rezignoval a naznačil zákulisní hry

Josef Matějka. Foto: archiv J. Matějky
Josef Matějka. Foto: archiv J. Matějky

Ústí n/L. /ANALÝZA/ - Turbulentní situace v Oblastní organizaci ANO v Ústí nad Labem a destabilizace ústecké koalice s PRO!Ústí. To je aktuální stav poltiky v krajském městě. Po necelém měsíci rezignoval Josef Matějka, který kritizuje zákulisní hry.

Reklama

Majitel firmy CS Beton z Velkých Žernosek Josef Matějka, který je i zastupitelem města Ústí nad Labem, se na mimořádném oblastním sněmu na konci května 2015 stal předsedou oblastní organizace, aby se v Ústí nad Labem ujal řízení "rozhádaného" ANO.

To nyní v Ústí lavíruje, zda bude i nadále fungovat koalice s PRO!Ústí, které vede Martin Hausenblas. "Jeho" hnutí je ale bez dvou radních - rezignoval David Daduč a Jaroslav Achab Haidler - křeslo se kýve i pod radní Janou Bohuňkovou.

V případě ústeckého ANO je nejasná situace s Pavlem Štěpařem a Martinem Matou, kteří sedí v radě města, do Matějkova nástupu byli ve vedení oblastní organizace, na mimořádném sněmu ale nekandidovali.

Nyní v čele ústeckého ANO skončil i Josef Matějka. Důvod?

"Jako předseda Oblastního sdružení ANO jsem se ihned po zvolení zavázal k tomu, že se pokusím co nejrychleji a trvale stabilizovat napjatou situaci uvnitř členské základy. Členská základna hnutí je živý organismus s řadou různých názorů a názorových proudů. Někteří členové organizace vedeni vysokými osobními ambicemi předřadily tyto zájmy nad zájmy Hnutí ANO a vedou trvalý boj o jeho destabilizaci a ukojení osobních zájmů," uvedl Matějka v prohlášení.

Rezignaci osobně podal krajskému šéfovi Pavlu Eliasovi, který je i radním Roudnice nad Labem. "Rezignoval jsem k 17. červnu 2015," upřesnil Matějka.

Právě Josef Matějka se ostře pustil do Jaroslava Achaba Haidlera a nepřímo ho vyzval k rezignaci na post ústeckého radního za kulturu. Důvodem sváru byl - a je - Činoherák Ústí, který dostal zhruba 6 milionů od příspěvkové organizace města, které šéfuje Haidler. Matějka hovořil o ukázkovém střetu zájmů.

"Jaroslav Haidler odstoupil kvůli chybám, kterých se dopustil jako ředitel příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem, ovšem v této funkci i nadále setrvává," uvedl ve dřívějším prohlášení. A dodal: "Chyby Jaroslava Haidlera jsou ovšem jen důsledkem přešlapování hnutí PRO!Ústí kolem financování spolku."

Nyní Josef Matějka naznačil, že ze rozehrály zákulisní hry. "Závažnější důvod (rezignace) úzce souvisí se situací v koalici, kterou v Ústí nad Labem uzavřelo hnutí ANO s hnutím PRO!Ústí. Bohužel z podkladů od zástupců našeho koaličního partnera i našich nadřízených orgánů jsem se dozvěděl, že hnutí PRO!Ústí namísto toho, aby její lídr Martin Hausenblas standardně řešil napětí uvnitř koalice s oblastním sdružením ANO, jedná za našimi zády s vrcholnými představiteli hnutí ANO a stejně tak s krajským předsednictvem. Tato situace je zcela nepřijatelná pro řízení organizace a vytváří neřešitelnou dezorientaci postojů a názorů," uvedl Josef Matějka.

ČTĚTE:  Dusno v ústecké koalici. Za rezignací Haidlera z PRO! Ústí je Matějka z ANO

Ústecký radní pro kulturu Jaroslav Achab Haidler rezignoval. Kvůli Činoheráku

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře