Hádky o značku PRO! kraj. Hnutí se hádají o název do krajských voleb

Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz
Volební místnost, ilustrační foto. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz

Ústecký kraj - Neoficiální uskupení PRO! kraj, které pod tímto názvem kandidovalo před čtyřmi lety do zastupitelstva Ústeckého kraje, se hádá s B10 o název. Bílinské uskupení si oficiálně zaregistrovalo značku PROkraj, se kterou chce jít do podzimních voleb.

Reklama

"Hnutí PRO! kraj, opozice v krajském zastupitelstvu, čelí před krajskými volbami snahám o krádež identity. Včera oficiálně oznámila svůj vstup do voleb bílinská strana B10, která se přejmenovala na ProKraj," uvedli v prohlášení  Leo Steiner a Daniel černý.

"S bílinskou bé desítkou jsme byli v minulých krajských volbách partneři.  Pak se ale ukázalo, že to nebyla nejšťastnější volba. Při komunálních volbách v Ústí nad Labem strana poskytla své zázemí uskupení Severočeši.cz, které v kampani výrazně útočilo na sdružení PRO Ústí.  A nyní B10 nejspíš slouží krajským politickým podnikatelům, kteří se hnutí PRO!kraj bojí jako čert kříže. Vědí, že náš úspěch ve volbách by znamenal konec nečistých vazeb na krajský rozpočet,“ řekl manažer hnutí Leo Steiner.

Na jednání zástupců B10 upozornil také primátor Chomutova Daniel Černý z partnerského uskupení PRO! Chomutov. „Před měsícem jsem se potkal s Michalem Mlejem z B10. Z očí do očí mi tvrdil, že už jako bývalý člen vedení strany má se současným vedením pramálo společného a že ProKraj nebude kandidovat v Ústeckém kraji. Před týdnem nám to pan Mlej potvrdil také e-mailem. Vše je ale najednou jinak. Vychází mi z toho jediné -  úmysly pana Mleje a jeho kolegů nejsou čisté.“

Nová značka ProKraj uvedla na svém facebookovém profilu: "ProKraj jako značka je zde pro všechny obyvatele ústeckého kraje, kterým nejsou veřejný život a správa kraje lhostejné. Nechceme působit pouze negativně, ale chceme přijít i s konkrétními iniciativami, které by byly ku prospěchu jak ústeckého kraje, tak i jeho obyvatel. Náš kraj by zasloužil z centrální politické scény větší pozornosti i z důvodu, že některé problémy, kterých není málo, jsou v našem kraji, narozdíl od zbytku republiky, opravdu atypické. Budeme vás postupně seznamovat jak s našimi kandidáty, tak s naším volebním programem, který bude pamatovat na všechny slušné občany našeho kraje."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře