Chci kandidovat do kraje a pomoci ODS, říká Jaroslav Kubera

Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Kubera. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplice - Teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) už nechce za čtyři roky kandidovat do městského zastupitelstva, avšak jako výzvu vnímá pomoc občanským demokratům v krajských volbách za dva roky. Uvedl to v rozhovoru pro Investigate.cz.

Reklama

Zmínil jste se, že už za čtyři roky nebudete do zastupitelstva Teplic kandidovat. Avšak vzápětí jste řekl, že uvažujete o kandidatuře do krajského zastupitelstva. Proč?

Uvažuji o tom. Důvodem není, že bych měl ambice získat post hejtmana, ale vždy říkám, že politické strany mají právo na život. Pokud se budou chovat slušně, což se nechovají, viz dnešní sněmovna, ale když se budou chovat slušně, tak systém různých hnutí nefunguje. Není to pravda, je to klam. Občanská společnost a přímá demokracie je klam. Je to teď moderní, ale lidé se vrátí ke stranám. Přece ta hnutí, která vznikla před volbami, tak ani neznají svoje kandidáty. Vznikly účelově. My jsme měli všechny kandidáty členy ODS. Také se hádají, ale mají nějaký společný názor na svět. Třeba s ČSSD mám problém, ale vím, co od nich mohu čekat.

Uvažujete o tom, že byste vedl kandidátku ODS do Zastupitelstva Ústeckého kraje?

Uvažuji o tom, že chci pomoci kandidátce ODS v Ústeckém kraji, protože tady dopadla všude naprosto katastrofálně. Četl jsem v novinách, že to vítězství už nebylo tolik oslnivé. Oslnivé? Já jsem takové ani nečekal! Protože to, co se tady dělo, tak někde se ODS ani nedostala do zastupitelstva.

Jak to u vás vypadá v krajské ODS? V Chomutově ODS v zastupitelstvu není, v Mostě a Ústí nad Labem na hranici zvolitelnosti.

Je to samozřejmě katastrofální. Přiznám se, že se o kraj tolik až nezajímám. Mám komunál a potom až Senát. Na ten mezičlánek už nemám čas ani sílu. Budu se angažovat, ale říkám, že už žádné mocenské ambice nemám.

Myslím organizačně.

To ne, to bych nestíhal. Já jim pomůžu, ale to musí zorganizovat oni. Musí nabrat nějaké mladé lidi, kteří ještě budou mít chuť. A jsou. Jsou mladí myšlením ódeésáci, kteří vědí, že pravicová politika je potřeba. Ale jako USA to tady nikdy nebude. Podívejte se, kolik kandidovalo subjektů. Společnost je rozdělena na atomy. To přece nejde. Proč se ta hnutí aspoň nespojila?

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE NA INVESTIGATE.CZ:  Občanská společnost a přímá demokracie je klam, říká Jaroslav Kubera

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře