Bývalý ústecký primátor se s dalšími exANO spojil s TOP 09

Josef Zikmund. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Josef Zikmund. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Ústecká politická scéna dostává novou energii. Bývalí zastupitelé za ANO se dohodli na utvoření společného klubu s TOP 09. Na ústeckém magistrátu tak bude osm zastupitelů vystupovat pod značkou Nezávislí a TOP 09.

Reklama

Ústečtí zastupitelé bez politické příslušnosti se rozhodli spojit síly s TOP 09. Na magistrátu tak vznikne významná opoziční síla, která bude moci jednotně prosazovat společné zájmy.

Dříve nezávislí zastupitelé Josef Zikmund, Martin Mata, Pavel Štěpař, Milan Krejčí, Václav Pěkný a Jiří Mach se rozhodli na magistrátu Ústí nad Labem utvořit s kolegy z TOP 09 společný klub zastupitelů pod názvem „Nezávislí a TOP 09“. Jejich kolegy v klubu jsou za TOP 09 Radim Bzura a Ilona Tajchnerová.

Tímto krokem nově vzniká klub zastupitelů, který je s osmi hlasy významnou opoziční silou na magistrátu v Ústí nad Labem.

"Stávající vedení města postupuje naprosto chaoticky a nekoncepčně. Z těchto důvodů je třeba spojit opoziční síly a udělat maximum proto, aby byly respektovány výsledky voleb a směr, který si občané zvolili. Nelze tolerovat politické a podnikatelské kupčení ve snaze udržet si moc ve městě Ústí nad Labem," uvedl Martin Mata, do červnového puče náměstek primátora.

"Na první pohled by se mohlo zdát, že dochází k nepředstavitelnému spojení významných osobností zvolených za ANO - nyní bez politické příslušnosti a zastupitelů TOP 09. Ve skutečnosti nás ale více věcí spojuje, než rozděluje. Máme podobný názor na městské finance. Zásadně odmítáme politizaci výběru do vedení příspěvkových organizací a obchodních společností města. Jsme pro rozvoj města, který stávající vedení rozhodně nenabízí, ba naopak stylem vedení a podivnými vazbami vrací naše město o deset let zpět," řekl astupitel za TOP 09 Radim Bzura.

První jednání společného zastupitelského klubu „Nezávislí a TOP 09“ bude již 2. prosince 2015 při jednání zastupitelstva města, kdy je v navrženém programu klíčovým bodem právě územní plán a rozpočet města.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře