Babiš přestal mít kontrolu v ANO na Ústecku, a teď si myje ruce, naznačil Hausenblas

Matin Hausenblas (uprostřed). Foto: archiv SeveročeskýDeníkc.z
Matin Hausenblas (uprostřed). Foto: archiv SeveročeskýDeníkc.z

Ústecký kraj - Bývalý náměstek ústeckého primátora Martin Hausenblas je zklamán z vývoje uvnitř ANO a naznačil, že Andrej Babiš přestal mít kontrolu nad tím, co se v jeho hnutí děje - zejména v Ústeckém kraji.

Reklama

"Andrej Babiš zřejmě spustil něco, co nedomyslel. Použil svůj brand, do něj nasypal své peníze, vedle lidí, kteří skutečně chtěli změnu se však na ANO napojili i lidé, kteří jej použili jako výtah k moci. A on si teď jen myje ruce a říká: sorry, to je demokracie. Odpovědnosti se ale nemůže zbavit," řekl v rozhovoru pro Neovlivni.cz Martin Hausenblas.

"Hlavní problém vidím v rychlém nabírání členů a chybně nastaveným procesem náboru," konstatoval Martin Hausenblas. "U nás například vstup člena nesmí vetovat žádný člen hnutí a člen přichází na doporučení člena hnutí. Pokud nepostupujete podobně, máte větší míru pravděpodobnosti, že vám do partaje nalezou Matějkové, což je v mých očích novodobý mafián. Ale nemůžu říct, že ANO generuje špatné lidi. Generuje i špatné."

Bývalý náměstek naznačil, že Ústecký kraj je speciální jev. "Klientelismus tu dosáhnul určité míry dokonalosti. Pokud se podíváme na politické prostředí, tak pravolevý princip zcela přestal fungovat. Dříve existovalo hodnotové ukotvení, chcete-li politická kultura. Některé věci se prostě nedělaly. Dnes došlo k hodnotové erozi a lidé si pletou svobodu a svět bez pravidel (bordel)," řekl v rozhovoru pro Neovlivni.cz.

"Tudíž v politice máte lidi, kteří kradou nalevo a lidi, kteří kradou napravo. A pak lidi, kteří budují nalevo a lidi, kteří budují napravo. A pak se klidně stane, že třeba v pravicové straně se setkají lidé, kteří chtějí budovat napravo s těmi, co chtějí krást napravo. Ti lidé jsou hodnotově naprosto odlišní. Výsledkem je vnitrostranický boj kdo s koho. Přesně toto se stalo v místním ANO. Půlka lidí byli lidé s ideály, kteří opravdu chtěli změnu a šli si za tím a pak tam byli ti, co říkali: ha, tady se rozdává moc, tak já si jdu taky vzít," konstatoval Martin Hausenblas.

ČTĚTE:  Dvojrozhovor: Město Ústí nelze řídit jako firmu, říká Martin Hausenblas

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře