ANO zrušilo buňku v Ústí nad Labem, členy vyloučilo. Babiš mluví o puči

Věra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Věra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Praha, Ústí n/L. - Předsednictvo hnutí ANO v neděli (28.6.2015) rozhodlo o okamžitém zrušení oblastní organizace v Ústí nad Labem a vyloučení všech jejích 29 členů. Předsednictvo nesouhlasí se změnami ve vedení krajského města, kde dosud vládla koalice ANO s hnutím PRO! Ústí.

Reklama

Zároveň vyzvalo zastupitele ANO, kteří napomáhali puči na radnici tohoto krajského města, aby se vzdali svých mandátů. Konkrétně vyzvalo ústecké zastupitele zastupitele Věru Nechybovou, Pavla Dufka, Renatu Zrníkovou, Martina Beneše, Miroslava Štráchala a Yvetu Tomkovou ke složení mandátů, které ve volbách získali za hnutí ANO.

"Chápeme to jako ukázkový puč, od kterého se jako vedení ANO důrazně distancujeme. Část zastupitelů za ANO se kvůli svým zájmům spojila s opozicí, což absolutně odmítáme," říká předseda hnutí Andrej Babiš.

"Absolutně také odmítáme, aby se lidé volení za hnutí ANO takto chovali ke svým koaličním partnerům a hlavně k obyvatelům Ústí nad Labem, kteří věřili, že kmotrovské časy ve městě mohou skončit," dodal předseda hnutí s tím, že situaci v severočeském krajském městě hodlá i nadále řešit osobně.

Podle současného vedení města a tzv. pučistů koalice hnutí ANO a PRO!Ústí byla dlouhodobě neudržitelná. "Kroky bývalého koaličního partnera podporované částí ANO v důsledku poškozovaly město Ústí nad Labem," uvedla v prohlášení čtveřice zastupitelů.

"Vždy jsme dodržovali a naplňovali program a ideje hnutí ANO. I díky nim jsme v podzimních komunálních volbách získali důvěru voličů. Stejný program budeme naplňovat i nadále," uvedla v prohlášení primátorka Ústí Věra Nechybová s ostatními v prohlášení.

"V práci budeme pokračovat dál, mandátu se nevzdáme, jsme tady pro občany, kteří nám svými hlasy svěřili mandát zastupitele a které nechceme zklamat. Ničím jsme se neprovinili, jen chtěli chránit zájmy našeho města," dodali vylouční zastupitelé z ANO.

ČTĚTE: Hnutí ANO ruší organizaci v Ústí, pučisty nabádá ke složení mandátů

Prohlášení bývalých členů ANO zastoupených ve vedení města Ústí nad Labem

Puč v ANO Ústí nad Labem. O co se hraje?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře