Z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá zubačka

Zubačka. Foto: archiv Liberecký kraj
Zubačka. Foto: archiv Liberecký kraj

Jablonecko - V sobotu 30. dubna 2016 startuje sezóna na Zubačce. Železniční společnost Tanvald letos poprvé vypraví zvláštní vlaky po jediné české ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova po zimě ožívá.

Reklama

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem bude tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0.

Jízdenky do zvláštních vlaků se kupují v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích.

Cestující jsou odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

V železniční stanici Kořenov bude nejenom pro děti připraveno divadelní představení „Plechové pohádky“. Poslechnout si tu můžete kapelu Hudba u města Vídně. Můžete se tu též svézt na koních či na koňském povoze.

Vedle železniční stanice se můžete povozit vláčkem Důlní železnice. Za svezení vláčem zaplatíte 30,- Kč, více informací naleznete na adrese www.dulnizeleznice.com.

Od železniční stanice Kořenov můžete historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupíte různé upomínkové předměty ze Zubačky. Bohaté občerstvení v Kořenově je samozřejmostí.

Boveraclub vypraví z Liberce do Jablonce n. N. zvláštní historickou tramvaj č. 117 s vlečným vozem č. 44. V Jablonci bude připraven historický autobus Škoda 706 RTO, který vás přes Smržovku doveze ke zvláštnímu ozubnicovému vlaku do Tanvaldu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře