Průjezd americké vojenské kolony. Změna trasy, přes Turnov se nejede

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Turnov - Z důvodu uzavírky mostu v Železném Brodě, a tedy možných dopravních komplikací, nakonec konvoj US Army mířící z Harrachova do Plzně nepojede v neděli 29. března 2015 přes Turnov, ale pouze přes Tanvald a Jablonec nad Nisou do Liberce.

Reklama

Ti, kteří se těšili, však nemusí zoufat. Americkou techniku je možné si v neděli 29. března prohlédnout v Liberci v sídle 31. Pluku radiační, chemické a biologické ochrany (Kasárna 6. října, Štefánikovo náměstí).

Přijít sem můžete v neděli v pozdních odpoledních hodinách (od 17 do 19 hodin) v závislosti na příjezdu jednotek.

V pondělí 30. března 2015 bude přesun techniky pokračovat do Prahy. Z Liberce je odjezd plánován v 8 hodin. V Praze se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni.

Turnova se tedy kolona amerických vojenských vozidel dotkne až v pondělí 30. března na rychlostní silnici u Ohrazenic (vozidla pojednou po dálnici z Liberce do Prahy).

„Veškeré uvedené časy jsou nejaktuálnější plánované časy dostupné k termínu vydání tiskové zprávy ministerstva obrany ze dne 27. března. S ohledem na reálný průběh přesunu, ať již na polském a později na českém území, se však mohou změnit,“ uvedl podplukovník Jan Šulc z generálního štábu Armády České republiky.

ČTĚTE:  Američtí vojáci přejdou hranici v Harrachově. Přespí v kasárnách v Liberci

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře