V roudnickém dialyzačním středisku se koná Světový den ledvin

Primářka Hana Novotná s Michalem Horačkem při preventivním vyšetření. Foto: archiv BBraun
Primářka Hana Novotná s Michalem Horačkem při preventivním vyšetření. Foto: archiv BBraun

Roudnice n/L. - Vypijte ve čtvrtek 12. března 2015 sklenici vody na zdraví nejen ledvin a přijďte na preventivní vyšetření zdarma a bez objednání do některých z otevřených dialyzačních středisek. Třeba do roudnické Podřipské nemocnice.

Reklama

Světový den ledvin poprvé také v Roudnici na Labem, vyšetřit se nechá i Michal Horáček.

Nové dialyzační středisko s nefrologickou ambulancí v Roudnici nad Labem se otevře v rámci Světového dne ledvin široké veřejnosti úplně poprvé a navíc s podporou "roudničáka" skladatele a textaře Michala Horáčka. „Chodím na pravidelné screeningy, jejichž součástí je i prohlídka ledvin. Ale nechám se vyšetřit i pod Řípem, expertní péče není nikdy dost a jak vím, včasná signalizace případných problémů už zachránila mnoho lidí před skutečnými obtížemi," řekl ještě před vyšetřením Michal Horáček.

Preventivní vyšetření je zdarma, bez objednání a v ordinaci nezabere více než 10 minut. Nejdříve se zjistí základní tělesné parametry (věk, výška, hmotnost), změří se krevní tlak a rozeberou základní rizikové faktory, jako třeba kouření, genetické dispozice nebo třeba cukrovka.

"Následně lidem odebíráme kapičku krve a vzorek moči. Na to, abychom zjistili, jestli jsou ledviny v pořádku nebo je potřeba další podrobné vyšetření to ve většině případů stačí. Velkou část onemocnění, i když bohužel ne všechna, lze tímto způsobem zachytit,“ řekla k vyšetření MUDr. Hana Novotná, vedoucí lékařka dialyzačního střediska v Roudnici nad Labem.

Otevřeno je ve čtvrtek 12. března od 8 do 15 hodin.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře