Plicní oddělení Podřipské nemocnice má diagnostický přístroj k vyšetření celotělové pletysmografie

Diagnostický přístroj. Foto: archiv PNsP
Diagnostický přístroj. Foto: archiv PNsP

ROUDNICE NAD LABEM - Plicní oddělení v Podřipské nemocnici je dovybaveno zcela novým diagnostickým přístrojem k vyšetření celotělové pletysmografie. Vyšetření dovoluje změření nitrohrudního objemu plynu a změření odporů v dýchacích cestách.

Reklama

Přínosem vyšetření je určení ventilační poruchy, hodnocení plicní hyperinflace či bronchodilatační testy.

Na diagnostický přístroj v celkové hodnotě 870 631 Kč poskytlo město Roudnice nad Labem investiční dotaci ve výši 600 000 Kč.

V rámci Dne zdraví byli pozváni zástupci města na jedno z premiérových vyšetření s možností preventivní prohlídky na novém přístroji.

"Za poslední léta kdy se městu nedařilo ve svém rozpočtu najít finanční prostředky na podporu nemocnice, považujeme tuto investiční dotaci jako první krok k navázání nové spolupráce," uvedlo vedení nemocnice.

"Vzhledem ke způsobu financování ambulantní péče pojišťovnami nemocnicím, nedostane PNsP toto speciální vyšetření uhrazeno nad limit ceny původního vyšetření a proto je pro rozvoj péče a udržení kvalitních lékařů toto vybavení nezbytné a podpora města velmi cenná," konstatovalo vedení nemocnice.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře