Na Slavíně proběhla akce Ukliďme Roudnici

Ukliďme Roudnici. Foto: Vladimír Skořepa
Ukliďme Roudnici. Foto: Vladimír Skořepa

Roudnice n/L. /U NÁS TO ŽIJE/ - V České republice v sobotu (18.4.2015) proběhl druhý ročník celorepublikové akce Ukliďme Česko. I letos se do projektu zapojili občané Roudnice nad Labem. Tentokrát se uklízelo v oblasti zahrádkářské kolonie na Slavíně.

Reklama

Akce se zúčastnilo cca 30 dobrovolníků, díky jejichž mimořádné vůli a nasazení byla uklizena velká část lesa a přilehlých komunikací. Celkem bylo nashromážděno cca 100 pytlů s odpadky a přibližně stejný objem velkorozměrného materiálu (např. televize, počítače, pneumatiky, křesla či zahradní trpaslík). Zasahovala i městská policie, která zajistila nalezené injekční stříkačky. Vyjma nejbližšího okolí vlakové zastávky Hracholusky byla uklizena celá oblast.

Velice děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na zvelebení Slavína. Jsme rádi, že je zde tolik lidí, kterým není nepořádek v okolí lhostejný a kteří jsou ochotní se na jeho odklizení aktivně podílet. Podle tamních usedlíků se zde odpad vyskytoval přes 40 let a jeho množství postupně narůstalo.

Doufáme tedy, že Slavín vydrží dlouho čistý a že stávající znečišťovatelé budou s odpadem nakládat odpovědněji. Vždyť svoz tříděného odpadu je zajišťován i v této oblasti a co nelze vytřídit, lze zcela zdarma odevzdat ve sběrném dvoře na Hostěraze.

Zástupcům města Roudnice n. L. děkujeme za poskytnutí materiálu a nářadí a zejména za odvoz nahromaděného odpadu. Přejeme pěkné jarní dny a spoustu hezkých zážitků v přírodě bez odpadků.

Autor: Vladimír Skořepa

Ukliďme Roudnici
Ukliďme Roudnici
Ukliďme Roudnici
Ukliďme Roudnici

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře