Komplexní úprava venkovních prostor před roudnickou nemocnicí

Vizualizace prostranství před nemocnicí. Zdroj: archiv PNsP
Vizualizace prostranství před nemocnicí. Zdroj: archiv PNsP

ROUDNICE NAD LABEM - Svou podstatou zapadá tento projekt do už nastartovaného konceptu „otvíráme nemocnici veřejnosti“. V tomto pojetí, chtějí lidé trávit svůj čas v nemocnici (myšleno v jejím areálu, ať už se jedná o zahradu, příkladem jsou dva ročníky akce letní kino), a to nejen tím, že navštěvují své lékaře…

Reklama

Vedení roudnické nemocnice cítí jak složité je najít uprostřed města kousek zeleně, navíc ho vybudovat tak, aby umožňoval skutečnou relaxaci a odpočinek.

Nemocnice se inspirovala projekty pražských dvorků, kde na relativně malém prostoru lze vytvořit kultivované prostředí lákající k pobytu.

"Výhodu vidím v tom, že je pozemek před nemocnicí pod 24 hodinovým dozorem ostrahy. My jsme tak schopni zajistit, že nebude docházet k poškozování zahradních prvků, ani vegetace," vysvětluje ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

"V létě plánujeme ve spolupráci s naším provozovatelem občerstvení v novém venkovním prostoru sezónní prodej zmrzliny a dalších pochutin."

"Nyní jsme ve fázi zpracování položkového rozpočtu. Z projektové dokumentace vedení nemocnice odhaduje náklady v úrovni 1 miliónu Kč," uvedla mluvčí nemocnice Markéta Smutná.

Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejně využívaný prostor, nemocnice plánuje u tohoto konkrétního projektu oslovit město Roudnici nad Labem s žádostí, zda by se nechtělo stát jeho partnerem.

Reklama

Hodnocení

1.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře