Jak se zbavit nepříjemně ztuhlých svalů a prokrvíte svalové tkáně? Baňkováním

Baňkování. Foto: archiv PNSP
Baňkování. Foto: archiv PNSP

Hýčkejte si svoje zdraví! Baňkování dokáže zázraky. Díky baňkování se zbavíte nepříjemně ztuhlých svalů a zároveň si prokrvíte svalové tkáně a buňky. Je prospěšné i pro vaše orgány, protože dokáže detoxikovat organismus, pomáhá i při stresu a únavě.

Reklama

Výborná metoda při revmatismu. Baňkování má příznivé účinky i během migrény. Mnohdy vám dokáže pomoci od nesnesitelné bolesti hlavy lépe, než cokoliv jiného.

Baňkování pochází ze staré Číny. Jedná se o speciální druh medicíny, která je stará několik tisíc let. Tehdy se baňky využívaly především k odstranění bolesti zad a pohybového aparátu. Později se zjistilo, že mají pozitivní účinky i na správnou funkci vnitřních orgánů.

Tento způsob terapie je jedinečný tím, že jako jedna z mála metod dokáže docílit intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se mohou dostavit pozitivní výsledky a nečekaná úleva.

Použití baňek je velmi různorodé. Mohou se kombinovat i s jinými masážními technikami, nebo se přikládat na akupresurní body. Baňky se většinou přikládají 15-20 minut. Aplikuje se 10 -12 baněk okolo páteře. Baňkovat lze o kyčelní kloub a rameno.

Po baňkování sice někdy zůstanou kruhy (záleží na typu pokožky a problému, který se řeší), ale ty do týdne zmizí. Po terapii baňkami se doporučuje více pít, nebo masáží se odplavují toxiny a ty se dostanou z těla právě zvýšeným příjmem tekutin.

V případě problémů je velmi efektivní docházet pravidelně, optimálně 6 návštěv 1- 2 krát týdně.

Baňkování není hrazeno zdravotními pojišovnami, cena v Podřipské nemocnici je 250 Kč za proceduru. Pro objednání volejte oddělení rehabilitace Tel: 416 858 239.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře