Na roudnickém letišti je po dvou letech Memorial Air Show

Letadlo, ilustrační foto. Foto: archiv pixabay.com
Letadlo, ilustrační foto. Foto: archiv pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Roudnický aeroklub a Město Roudnice nad Labem Vás již tento víkend srdečně zvou na tradiční leteckou přehlídku Memorial Air Show. Ta se koná o víkendu 24. a 25. června 2017.

Reklama

V programu se opět představí nejen historické letouny, ale i současná letecká technika včetně vojenské. Letový program v sobotu i neděli začíná od 13:00, avšak doporučujeme vám naplánovat si příjezd na roudnické letiště již mezi 9:00 a 11:00.

Akce se koná od roku 1991 jednou za dva roky, již tradičně pod záštitou prezidenta republiky a hejtmana Ústeckého kraje. Motem tohoto ročníku je 100. výročí začátku používání letectva jako bojového prostředku, 100. výročí vstupu USA do první světové války, 75. výročí vstupu USA do leteckých bojů v Evropě a 100. výročí vítězné bitvy Československých legií u Zborova.

Stejně tak, jak tomu bylo u velice zdařilé akce v roce 2015, je snahou organizátorů na tuto významnou letecko-společenskou akci pozvat zástupce všech států, které se zúčastnily leteckých bitev na evropském válečném nebi.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře