Masopust se ponese ve znamení 850. výročí první písemné zmínky o Roudnici nad Labem

Masopust, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Masopust, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Koncem února zavládne v Roudnici již tradičně masopustní veselí. Letošní, již osmý, Masopust se však ponese i ve znamení 850. výročí první písemné zmínky o Roudnici nad Labem.

Reklama

Na letošním Masopustu, který se koná v úterý 28. února 2016, se opět podílí celá řada organizací a dobrovolníků, mezi které patří především Centrum Hláska, Husitská a Římskokatolická farnost, DDM Trend, KZM, ZUŠ, Atelier VÝTVARKA a v neposlední řadě i MěÚ Roudnice nad Labem.

"Jsme hrdí na to, že roudnický masopust je čistě záležitostí místních obyvatel a že se k nám, k organizátorům, přidává stále více roudnických nadšenců, kteří jsou ochotní vyrobit si vlastní maškaru a připojit se k jednomu z největších masopustních průvodů v severních Čechách," sdělila za organizátory akce Lenka Selčanová.

V minulých letech se maškary scházely na Husově náměstí a poté pokračovaly na Karlovo, kde se pokoušely dobýt radnici a získat tak vládu nad celým městem. Ani letos nebudou ochuzeny a to nejen o tuto kratochvíli.

A co udělat, pokud se rozhodnete Masopustu zúčastnit? To prozrazují organizátoři akce:

Rozhodněte se, zda budete masopustnímu řádění pouze přihlížet nebo zda se na začátku přidáte do některé z následujících skupin. (Volební mávátka a vlaječky s volebními hesly obdržíte v průvodu zcela zdarma.)

Skupina sympatizující s kališníky (tedy ti, co mají rádi víno):

15:00 – 15:45 sraz masek v Centru Hláska na Husově náměstí (vedle KD Říp). Kdo nestihne do určeného času dorazit, bude automaticky prohlášen za podporovatele křižáků.

Skupina sympatizující s křižáky (tedy abstinenti a ti, co mají rádi něco ostřejšího)

15:45 – 16:00 sraz na Husově náměstí před KD Říp.

16:00 – Husovo náměstí – začíná boj o vládu nad městem dobýváním husitské fary křižáky, poté vyráží masopustní průvod na radnici Nerudovou zkratkou do Riegrovy ulice.

16:30 – Masopustní zastavení v Riegrově ulici u radnice, průvod se pokusí dobýt radnici, následně se vydá Řipskou ulicí na Karlovo náměstí.

16:45 – Karlovo náměstí –  boj o vládu nad městem vrcholí demokratickým!! volebním mítinkem na Karlově náměstí. Každá maškara obdrží masopustní koláček. Pro větší hladovce a nemaskované přihlížející bude připravena polní zabijačková kuchyně pana Doležálka, koblihy a perníčky. O zábavu kolemjdoucích se postará klaun Hubert a další maskovaní nadšenci. K tanci a poslechu bude hrát kapela Bonus.

 

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře