Zavře supermarket Tesco v Roudnici nad Labem?

Supermarket Tesco v Roudnici n.L. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Supermarket Tesco v Roudnici n.L. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Tradiční supermarket Tesco v Roudnici nad Labem by mohl být uzavřen. Po Ústí nad Labem by obchody nemusely být ani na Podřipsku. Firma prý uvažuje o odchodu z Česka.

Reklama

Budoucnost Teska je nejistá. Před několika týdny firma oznámila, že zavře pobočky v Ústí nad Labem a jednu v Praze. Nyní to vypadá, že by z Česka mohl řetězec zcela odejít. Spekuluje o tom s odkazem na zdroj z Velké Británie slovenský deník Sme.

Kvůli finančním potížím mateřské společnosti Tesco prý uvažuje o utlumení aktivit ve střední Evropě. Kromě Česka i Slovenska, Polska a Maďarska.

Avšak společnost tyto spekulace, jak to sama označila, odmítá komentovat. Dokonce se nevyjádřila ani odborářům Teska, kteří začínají být hodně nervózní a požadují po vedení firmy jasné stanovisko o budoucnosti.

Pokud by Tesco zavíralo další prodejny, či odešlo z Česka zcela, skončí hypermarket v Děčíně a další supermarkety této značky v regionu.

Už nyní je jasné, že k dubnu 2015 se uzavře hypermarket v Ústí nad Labem.

Britská síť Tesco je pátým největším obchodním řetězcem na světě. Na český trh řetězec vstoupil v roce 1996. Tesco má v Česku více než dvě stovky obchodů, kromě toho také provozuje 7 obchodních center a 19 čerpacích stanic. Celkem u nás zaměstnává 14 tisíc lidí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře