Zámecký park v Roudnici se otevře veřejnosti. Vysázena bude i vinice

Zámek v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Wikipedia.org
Zámek v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Wikipedia.org

Roudnice n/L. - Zámecký park u roudnického zámku se otevře veřejnosti. Zároveň bude vysázen vinohrad a již nyní lze zamluvit adopci jedné vinné ratolesti za poplatek s instalací cedulky se jménem sponzora. Město pod Řípem získá novou relaxační i turistickou atrakci.

Reklama

"Bude to velká událost pro celou Roudnici nad Labem i Podřipsko," konstatoval pro MojePodřipsko.cz zastupitel Ondřej Krajník.

V červnu totiž bude otevřen pro veřejnost zámecký park, a to s nově vysázeným vinohradem. Slavnost je naplánována na 11. června 2016.

Kromě otevření parku od 14 hodin proběhne slavnostní koncert vážné hudby v zámecké kapli s názvem "Karel IV. a Lobkowiczové na Roudnici". "Na koncertě vystoupí operní zpěvačka Jana Štěrbová a první dáma českého klavíru Jitka Čechová. Pořadatelem je spolek Říp," informoval Ondřej Krajník.

V rámci slavnostního otevření 11. června 2016 se uskuteční na zámku roudnický košt, tradiční přehlídka českých vín.

Zámecký park bude mít i jednu přednost oproti jiným parkům. "Každý si může již nyní zamluvit adopci jedné vinné ratolesti za poplatek s instalací cedulky se jménem sponzora. První řada u plotu k náměstí bude věnována podřipským obcím. Sázet by měli starostové, ale adoptovat ratolest může kdokoliv," prozradil Ondřej Krajník, zastupitel za hnutí Roudnice jinak.

V letní sezoně by měl být zámecký park denně v určitých časech otevřen pro veřejnost.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře