Zahrada Čech nejsou jen Litoměřice, je to celý region, říká Lukas Wünsch

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřicko, Podřipsko - Litoměřický radní a jednatel společnosti Zahrada Čech s.r.o. Lukas Wünsch má v plánu marketingově lépe využít značku tradiční ovocnářské výstavy. Používat by ji mohly i obce na Podřipsku.

Reklama

"To není 26 tisíc obyvatel. To je region okolo 100 tisíc lidí. Ne kružítkem na mapě. To není okres Litoměřice, ani to není do 10 kilometrů od Litoměřic. Je to o oblastech. Je nutné vytipovat obce, což je snadné. Stačí se podívat do seznamu vystavovatelů a ty obce, ze kterých jsou, oslovit. To bude první fáze," naznačil Lukas Wünsch, jak by měla začít vznikat nová turistická platforma v regionu.

"Kdybych byl starostou malé obce, kde pěstujeme jablka a vystavujeme je na výstavišti a najednou někdo přijde a řekne: Vy u nás vystavujete a v rámci republiky vás nikdo nezná, pojďme se sdružit do regionu Zahrady Čech. My vám tu značku propůjčíme i na hlavičkové papíry, protože my vás považujeme za tu Zahradu Čech," vysvětlil myšlenku litoměřický radní.

Podle jednatele Zahrady Čech by v regionu mohlo vzniknout nové turistické lákadlo. "Jako to je na jižní Moravě, kam se jezdí za vínem. Tady by se jezdilo za jablky, za meruňkami apod. Turista dostane do ruky materiál, ve kterém dostane seznam obcí a lokalit, kde se co pěstuje. Přijede do dané obce a dostane ochutnávku."

"Řekne se lidem, ať jedou do Žernosek pro víno, do Travčic pro okurky, do Doksan pro jahody, do Polep pro brambory, do Ploskovic pro jablka. V sezóně vám dají ochutnat, můžete si to hned koupit. Řekl bych příklad v Německu – Spreewald. Okurková oblast. Mají na tom obrovský byznys. Udělejme to také," představil vizi Lukas Wünsch.

PŘEČTETE SI ROZHOVOR S LUKASEM WÜNSCHEM: Výstaviště není jen Litoměřic, ale celého regionu i kraje

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře