Začíná sezóna farmářských trhů v Roudnici nad Labem

Framářslé trhy. Foto: archiv www.roudnicketrhy.cz
Framářslé trhy. Foto: archiv www.roudnicketrhy.cz

Roudnice n/L. - Na Husově náměstí v Roudnici nad Labem v sobotu 18. dubna 2015 zahájí členové a dobrovolníci spolku Trhni se již čtvrtou sezónu oblíbených farmářských trhů.

Reklama

Co jsme pro vás v letošním roce připravili? Na tržišti najdete stánky s prověřenými farmáři: pěstitele zeleniny manžele Svačinovi, Pacákovi, Soukromou farmu Libotenice manželů Škodových a paní Kubištovou.

Na jaře nesmí chybět sadba, sazenice, bylinky, letničky, trvalky, skalničky, balkónové květiny, první macešky, ovocné stromky, ale také potraviny a produkty z farem a od regionálních výrobců: Kozí farma Držovice, Mléko z farmy, tradičně rybářství p. Holaje z Kostomlat p. Řípem, Vinařství Podrábský, Rodinný minipivovar Ctiněves, sušené ovoce ze sušáren p. Rumla, houby, Dubské perníčky, produkty z rakytníku, pečivo z Mšenské pekárny u Mělníka, bylinné čaje a směsi Zdislava ze Žatce, koření, mošty z jablíček z Českého středohoří sadařův mošt, Ovocnářství Ploskovice, řezané květiny a suché vazby p. Herodesové, sladké a slané pečivo a další.

Novinkou bude řezník a uzenář pan Kesner z Terešova, jehož výbornou uzeninu z vlastní výroby jste mohli zakoupit již na adventním farmářském trhu. Další novinkou bude stánek s kávou z české pražírny v rámci programu „Káva z rukou farmáře“.

Káva se připravuje metodou pour-over, má jasný původ a svůj neoddělitelný příběh. Základní princip Direct Trade prodeje této kávy je především přímá spolupráce s farmáři, kteří mají zájem o zlepšování kvality a nabízejí něco navíc, než komoditní kávy.

V červnu se můžete těšit na stánek s prezentací a ochutnávkou oceněných Regionálních potravin a produktů. Děti se na svůj svátek Mezinárodní den dětí dočkají divadla s výtvarnou dílnou z produkce souboru Loutky bez hranic, které každým rokem sklízí velký úspěch.

Farmářské trhy na Husově náměstí jsou hlavně důležitou společenskou událostí právě pro svoji příjemnou sousedskou atmosféru. Kulturní program organizujeme se záměrem nabídnout vám možnost užít si sobotní dopoledne.

Na sobotu 18. dubna 2015 si pro děti Ateliér VÝTVARKA připravil prostorovou výtvarnou dílnu. Kulturní program začíná v 8:30 kdy vystoupí hudební skupina AULEN ORFEUS z Odolené Vody.

Všechny aktivity pro děti a širokou veřejnost a vstupné na vystoupení jsou zdarma. Tímto bychom chtěli poděkovat Městu Roudnici n. L. za poskytnutou dotaci na kulturní program a v loňském roce dotaci i na nové opláštění dřevěných stánků. Ocenění si zaslouží i naši pravidelní soukromí sponzoři firma RETE internet a S. B. CH. Instal, kteří svým finančním darem zainvestovali opláštění stánků pro farmáře. Dokonce se nám stala tak milá věc, že jeden stánek nově opláštili i farmáři. Za finanční podporu děkujeme Soukromé farmě Libotenice, manželů Škodových.  

I nadále budeme v letošním roce navštěvovat farmy a přinášet reportáže ze života našich prodejců. Všechny reportáže najdete i s bohatou fotogalerií z jednotlivých farem na našem webu farmářských trhů v rubrice Dobrý farmář. Stejně jako v loňském roce jsme vydali kapesní kalendáříky na rok 2015 s termíny Roudnických farmářských trhů, které jsou zdarma k dostání v Infocentru. Aktuální informace můžete sledovat na našem facebooku Roudnické farmářské trhy nebo na webových stránkách www.roudnicketrhy.cz, nadšence fotografování mobilními telefony zveme na náš Instagram.

Těšíme se společně s vámi na zahájení letošní sezóny Roudnických farmářských trhů, začínáme v sobotu 18. dubna od 8:00 na Husově náměstí v Roudnici n. L. Všichni jste srdečně zváni.

Autor: Svatava Jirmusová, Trhni se, o.s.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře