Zachovejte herny v Roudnici, žádají v petici provozovatelé

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Zatímco ve Štětí, Litoměřicích či Lovosicích se konaly petiční akce na sběr podpisů pro vyvolání referenda o hazardu s cílem ho zrušit, v Roudnici nad Labem se objevila petice s opačným požadavkem. Aby hazard ve městě pod Řípem byl zachován.

Reklama

I v Roudnici nad Labem se zastupitelé zabývají hazardem, ale zcela jinak, než je tomu v okolních městech. Vedení města sice připravilo regulační vyhlášku, ta ale jen tak brzy platit nebude.

Od srpna, kdy se zastupitelé zabývali hazardem, ve městě proběhla petiční akce na podporu zachování heren a hracích automatů. iniciátoři petice na radnici přinesli zhruba 400 podpisů. Zároveň zástupci heren požadují svolat tzv. veřejnou diskusi k tématu hazard.

Zástupce provozovatelů hracích automatů v Roudnici nad Labem Petr Švec argumentuje pracovními místy i odvodem několika milionů korun do městské kasy.

Provozovatelé heren mají ve městě pod Řípem lepší pozici než jinde, není tu totiž zformována silná iniciativa, která by usilovala o nulovou toleranci a uspořádala petiční akci na podporu vyhlášení místního referenda. Tak jako například ve Štětí.

Regulací hazardu se bude zabývat nové zastupitelstvo vzešlé z říjnových komunálních voleb.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře