Začala výstavba obchvatu Roudnice nad Labem. Odvede dopravu mimo centrum

Silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Po letech odkladů stavaři kopli do země a začala výstavba další části obchvatu Roudnice nad Labem. Hotovo má být do konce září 2021.

Reklama

Nová silnice začne u výjezdu u roudnického letiště.

A než se napojí na křižovatku v křížení ulic Kratochvílova - Samota na již stávající silnici směr Štětí, vybudovány budou čtyři mosty a čtyři okružní křižovatky.

Po dokončení silnice bude odvedena doprava z centra města. V současnosti jsou při ranních a odpoledních špičkách kolony aut zejména na Špindlerově třídě a doprava je komplikovaná i u "kruháku" u obchodního domu Říp.

Investorem roudnického obchvatu je Ústecký kraj, který nejprve hledal finance a rovněž byla komplikovaná situace i v případě výkupu pozemků. Nová silnice povede zejména na současných polích.

Roudnici nad Labem čeká i oprava mostu přes Labe. Rovněž Ústecký kraj, který je majitelem, plánuje rekonstrukci na rok 2021, až bude opraven most ve Štětí.

SOUVISEJÍCÍ: Po opravě mostu ve Štětí má začít rekonstrukce mostu v Roudnici. Kraj řeší, co s dopravou

Až bude hotov jižní obchvat Roudnice nad Labem, v budoucnu by mohla vzniknout i severní varianta. Ta počítá i s výstavbou nového mostu přes Labe a odvedením tranzitní dopravy mimo centrum Roudnice do Vědomic.

Avšak právě v této obci jsou s navrženou trasou nespokojeni a dlouhodobě usilují o změnu v územním plánu.

SOUVISEJÍCÍ: Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře