Výstavba Lidlu ve Štětí zatím nebude. A oprava mostu také ne, proč?

Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Ani jedno, ani druhé. Ve Štětí nebude stát supermarket Lidl, rekonstrukcí neprojde štětský most. Ústecký kraj zatím s Lidlem nenašel řešení, jak vybudovat nový sjezd, ponechat autobusové nádraží a postavit supermarket.

Reklama

Ve složitou kauzu se mění rekonstrukce mostu přes Labe ve Štětí, plánovaná výstavba supermarketu Lidl a rekonstrukce autobusového nádraží.

"Probíhá územní řízení. Projekt jsem viděl, byl s městem projednáván. I když by projekt bylo možné posunout ke stavebnímu řízení, tak se to zaseklo na stanovisku Lidlu," řekl pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek. "A to kvůli plánovanému sjezdu z mostu."

"Lidl o tom ví, je to v územním plánu města. Oni chtějí po investorovi (Ústecký kraj - pozn.red.), aby vykoupil pozemky, kudy sjezd povede. A co vím, chtějí za to hodně peněz," naznačil štětský starosta.

"Navíc Lidl chce zachovat autobusové nádraží, což se nelíbí dopravnímu inspektorátu v Litoměřicích. Na tom se to zadrhlo," konstatoval Tomáš Ryšánek.

S výstavbou supermarketu zatím nepočítá ani Lidl. "V současné době neplánujeme zahájení výstavby prodejny Lidl ve Štětí," sdělila v květnu 2014 pro MojePodřipsko.cz mluvčí Lidlu Jitka Vrbová. "Ohledně rekonstrukce mostu komunikujeme s investorem s cílem umožnit rekonstrukci."

Modernizace mostu neprobíhá kvůli nedostatku peněz ze strany kraje. Náklady jsou vypočítány na zhruba 200 milionů korun. "Územní rozhodnutí je pravomocné. Budeme chtít získat i stavební povolení," sdělila v únoru 2014 krajská mluvčí Magdalena Hanáčková. "O dotaci z ROP Severozápad jsme nežádali."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře